Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 52 cm
Otava 37 cm
Ohře 58 cm
Dyje 75 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: pátek, 16. 04. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčky pro všechny do 24 hodin.
Půjčky za 24 hodin pro celou z...
seriózní a rychlá nabídka půjčky.
Poskytujeme vám půjčky za velm...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Potřebujete 100% financování? marcela.krejsa01@gmail.com
Dobrý večer, chtěla bych se ze...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Duben 2021
Po Út St Ct So Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
04.06.21 12. ročník Pádl...
10.10.21 Jsme soukromí v...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Úvěry lidem v bolestech

Dobrý den, mám kapitál, který bude použit k poskytnutí krátkodobých a dlouhodobých...

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK...

50 000 do 10 000 000 Kč

Potřebuješ půjčku? Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení...

Rychlá nabídka úvěru.

Dobrý den, pane / paní, tímto e-mailem vám nabízím moje fundraisingové služby, pokud jste v...


Nejnovější komentáře

Čestná a spolehlivá půjčka do... Čestná a spolehlivá půjčka do... Potřebujete 100% financování?:... Spolehlivá a rychlá finanční p... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
 

Vltava

Pod Vyšším Brodem se řeka stáčí na sever, protéká historickým jádrem Českého Krumlova, meandruje na okraji Blanského lesa a skrz České Budějovice vtéká do Budějovické pánve. Od Hluboké nad Vltavou pak začíná tzv. Vltavská kaskáda – řada vodních nádrží Hněvkovice, Kořensko, Orlík, Kamýk, Slapy, Vrané – které na svém dně utopili krásné přírodní úseky, známé dnes jen z historických záběrů. Pod vodní nádrží Vrané, protéká Vltava Prahou a Kralupy nad Vltavou a u Mělníka se vlévá do Labe v nadmořské výšce 155 m.


Úsek z Borových Lad do Lenory je povoleno splouvat pouze od 15.3. do 31.5. v době od 8.00 do 18.00 hodin za minimálního stavu vyznačeného na vodočetné lati umístěné v nástupním místě v Borových Ladách a Horní Vltavici pod silničními mosty na pravých březích. To odpovídá zhruba 60 cm na vodočtu v Lenoře (ř. km 396,6). Kromě toho je zakázáno se naloďovat nebo vystupovat na břeh jinde než na vyznačených místech. Odpočinková místa jsou v Polce na panelovém brodu na levém břehu a v Horní Vltavici. Výstupní místa lze najít opět v Horní Vltavici pod mostem a v Lenoře na pravobřežním tábořišti.

Úsek mezi Lenorou a vzdutím VN Lipno I je sjízdný za podmínky 60 cm – při plavbě z Lenory – nebo 55 cm – při plavbě od Soumarského mostu. V současnosti je tato skutečnost kontrolována ochranáři a při porušení předepsaných podmínek jsou vodákům udělovány pokuty. Potíž při přeplouvání VN Lipno I mohou představovat kromě náročnosti snad jedině občasné vlny, proto se doporučuje plout raději u břehu. Při plavbě je nutné dbát pravidel NP – omezení nástupu a výstupu, doba plavby, odpočinková místa, povolená tábořiště apod.

Obvykle suché Čertovy proudy jsou pro veřejnost sjízdné alespoň jednou do roka, kdy je upouštěna voda z VN Lipno I (8–30 m3/s). Velice obtížnými místy do Loučovic jsou Váňa (WW III+) a Železňák (WW III+) a pod Loučovicemi Vrata (WW V+), Škvíra (WW V+) a Schody (WW V).

Pod VN Lipno II začíná vodáky nejvíce vyhledávaný úsek v ČR. Nejčastějším místem nástupu je Vyšší Brod, ale začít se dá kdekoliv, kde je vhodný přístup k řece. Doporučené množství pro splutí je 65 cm na vodočtu ve Vyšším Brodě naproti kempu.

Díky vysoké a dlouhodobé návštěvnosti je podél toku Vltavy vybudován dostatek kempů, kde je možné pohodlně přenocovat. Volné táboření se řídí pravidly NP, CHKO a přírodními parky, kterými řeka protéká
Po cestě najdete spoustu míst, kde se dá příjemně občerstvit a zahnat žízeň. Ve většině takových zařízení je čistě vodácká společnost, a tak nechybí dobrá nálada a muzika.

 

Padlo.cz - kilometráž, popis řeky, sjízdnost řek, vodácké rady, tábořiště, kempy, půjčovny lodí, recenze raft, kanoe, kajak, jak na vodu, vodácké informace.