Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Ohře 121 cm
Vltava 104 cm
Sázava 42 cm
Jizera 192 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: neděle, 25. 07. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Rychlá půjčka do 48 hodin (jurajcam@seznam.cz)
Dobrý den, chtěl bych poprosit...
Where to buy fake eastern oregon state college diploma?
Where to buy fake eastern oreg...
How To Make New Jersey Institute Of Technology Fake Diploma?
Is it reliable to buy New Jers...
The George Washington University diploma, GWU degree
Buy George Washington Universi...
The Secret Behind London Metropolitan University Fake Diploma
Where to buy fake London Metro...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červenec 2021
Po Út St Ct So Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 Rychlá půjčka d...
01.01.21 sos finance...
01.01.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Vážná a spolehlivá nabídka půjčky

Nyní máte na svém účtu bezpečnou a spolehlivou rychlou půjčku za méně než pár minut....

Finanční nabídka, která vám pomůže

Píšeme vám, abychom vás informovali o naší půjčovací společnosti, která nabízí půjčky...

Vážná nabídka půjčky mezi jednotlivci do 24 hodin

Nebankovní půjčka za 48 hodin. Potřebujete financování Pro váš dům, Pro vaši firmu,...

30 000 až 90 000 000 Kč

Dobrý den, potřebujete prostředky na svůj dům, své podnikání, nákup auta, jízdních kol,...


Nejnovější komentáře

Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe...
 

Vltava

Pod Vyšším Brodem se řeka stáčí na sever, protéká historickým jádrem Českého Krumlova, meandruje na okraji Blanského lesa a skrz České Budějovice vtéká do Budějovické pánve. Od Hluboké nad Vltavou pak začíná tzv. Vltavská kaskáda – řada vodních nádrží Hněvkovice, Kořensko, Orlík, Kamýk, Slapy, Vrané – které na svém dně utopili krásné přírodní úseky, známé dnes jen z historických záběrů. Pod vodní nádrží Vrané, protéká Vltava Prahou a Kralupy nad Vltavou a u Mělníka se vlévá do Labe v nadmořské výšce 155 m.


Úsek z Borových Lad do Lenory je povoleno splouvat pouze od 15.3. do 31.5. v době od 8.00 do 18.00 hodin za minimálního stavu vyznačeného na vodočetné lati umístěné v nástupním místě v Borových Ladách a Horní Vltavici pod silničními mosty na pravých březích. To odpovídá zhruba 60 cm na vodočtu v Lenoře (ř. km 396,6). Kromě toho je zakázáno se naloďovat nebo vystupovat na břeh jinde než na vyznačených místech. Odpočinková místa jsou v Polce na panelovém brodu na levém břehu a v Horní Vltavici. Výstupní místa lze najít opět v Horní Vltavici pod mostem a v Lenoře na pravobřežním tábořišti.

Úsek mezi Lenorou a vzdutím VN Lipno I je sjízdný za podmínky 60 cm – při plavbě z Lenory – nebo 55 cm – při plavbě od Soumarského mostu. V současnosti je tato skutečnost kontrolována ochranáři a při porušení předepsaných podmínek jsou vodákům udělovány pokuty. Potíž při přeplouvání VN Lipno I mohou představovat kromě náročnosti snad jedině občasné vlny, proto se doporučuje plout raději u břehu. Při plavbě je nutné dbát pravidel NP – omezení nástupu a výstupu, doba plavby, odpočinková místa, povolená tábořiště apod.

Obvykle suché Čertovy proudy jsou pro veřejnost sjízdné alespoň jednou do roka, kdy je upouštěna voda z VN Lipno I (8–30 m3/s). Velice obtížnými místy do Loučovic jsou Váňa (WW III+) a Železňák (WW III+) a pod Loučovicemi Vrata (WW V+), Škvíra (WW V+) a Schody (WW V).

Pod VN Lipno II začíná vodáky nejvíce vyhledávaný úsek v ČR. Nejčastějším místem nástupu je Vyšší Brod, ale začít se dá kdekoliv, kde je vhodný přístup k řece. Doporučené množství pro splutí je 65 cm na vodočtu ve Vyšším Brodě naproti kempu.

Díky vysoké a dlouhodobé návštěvnosti je podél toku Vltavy vybudován dostatek kempů, kde je možné pohodlně přenocovat. Volné táboření se řídí pravidly NP, CHKO a přírodními parky, kterými řeka protéká
Po cestě najdete spoustu míst, kde se dá příjemně občerstvit a zahnat žízeň. Ve většině takových zařízení je čistě vodácká společnost, a tak nechybí dobrá nálada a muzika.

 

Padlo.cz - kilometráž, popis řeky, sjízdnost řek, vodácké rady, tábořiště, kempy, půjčovny lodí, recenze raft, kanoe, kajak, jak na vodu, vodácké informace.