Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Jizera 192 cm
Ohře 121 cm
Berounka 107 cm
Lužnice 70 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: neděle, 7. 03. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčky pro všechny do 24 hodin.
Půjčky za 24 hodin pro celou z...
seriózní a rychlá nabídka půjčky.
Poskytujeme vám půjčky za velm...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Potřebujete 100% financování? marcela.krejsa01@gmail.com
Dobrý večer, chtěla bych se ze...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Březen 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
04.06.21 12. ročník Pádl...
10.10.21 Jsme soukromí v...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Okamžité půjčky do 24 hodin

Dobrý den, potřebujete prostředky na svůj dům, své podnikání, nákup auta, kola, založení...

Sklad v obchodě. Splňte si své sny a projekty

Dobrý den Potřebujete finanční půjčku - půjčku na bydlení - investiční půjčku -...

Úvěrové financování pro lidi v obtížích

Poskytujeme vám půjčku od 1 000 do 500 000 EUR za velmi jednoduchých podmínek. Investujeme a...

Potřebujete nouzovou půjčku?

Dobrý den, potřebujete prostředky na svůj dům, své podnikání, nákup auta, kola, založení...


Nejnovější komentáře

Potřebujete 100% financování?:... Spolehlivá a rychlá finanční p... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
není
ani nezkoušejte cokoliv stáhno...
Saša
Ahoj vodáci !Už aby se půjčovn...
 

Hron

Hron pramení na Králově hoře v Nízkých Tatrách v nadmořské výšce kolem 1005 m, nedaleko vsi Telgart a na západním údolí Nízkých Tater, odvodňuje hřbety po obou stranách protéká do Brezna.Odtud řeka nabírá na rychlosti a můžete se těšit na hezké peřeje a rozbořené jezy, které se zde nazývají hatě. Horní úsek z Brezna je sjízdný za středního stavu vody a to proto, že nad obcí Nemecká odebírá vodu přečerpávací stanice. V období sucha se vyplatí začít svou plavbu v tábořišti Nemecká nad Banskou Bystricou. Z Nemeckej až do Zvolena je Hron lemován na pravém břehu podhůřím Nízkých Tater a na levém břehu Slovenským Rudohořím. Za zvolenem se řeka zklidní, ale stále pěkně teče a to až ke Kozárovcům, kde čekejte menší přehradu, která lze snado přepádlovat a přenést. Spodní úsek je velmi pěkný a romantický, řeka meandruje mezi poli, je zcela opuštěná, teče mimo civilizaci.Doplout můžete až na soutok do Dunaje a odtud do Štůrova.Celý Hron lze z Brezna splout za sedm dní plavby, ale vzhledem k rozmanité krajině kolem doporučujeme si na celý tok vyhradit alespoň deset dní.

 Lokalita  říční kilometr
 obtížnost
 Brezno - Podbrezová  225,3 - 215,7  WWI
 Podbrezová - Vlkanová  215,7 - 167,8  WWI+
 Vlkanová - Kozárovce  167,8 -   79,0  WWI
 Kozárovce - Kálna nad Hronom    79,0 - 63,8  ZWA
 Kálna nad Hronom - ústí    63,0 - 0,0  WWI

 

 Obvyklý začátek plavby  ř.km 225,3  Brezno
 Obvyklý konec plavby  ř.km  79,0  Kozárovce

 

Nebezpečné jezy :

  • ř.km 182,8 Šalková, přenášejte vlevo
  • ř.km 156,5 Zvolen, přenášejte vpravo
  • ř.km 156,3 Zvolen, přenášejte vpravo

>> Další informace

Partneři řeky

Vodácká půjčovna kánoí a raftů - Dronte
Dronte s.r.o. www.dronte.cz

Z diskuse

Přejít na diskusi
admin - 26. 03. 2014
Ahoj, z Brezna je to možné, pokud je dostatek vody, protože před Nemeckou je přečerpávací stanice a ta bere podstatnou část vody. Celoročně je Hron sjízdný z Nemecké z tábořiště Dronte na pravém břehu. Za tři dny se dá doplout do Reviště. První den přespání v tábořišti Iliaš Banská Bystrica, druhý den Šášovské podhradie a třetí den konec na Revišti. Auto lze bezpečně nechat v Nemecké.
milan p - 25. 03. 2014
Ahoj vodáku.Máme zájem si sjet řeku Hron.S toho co jsem si přečetl vidím žes tuto řeku jel několikrát.Mohl bys nám prosím doporučit trasu a kempy.Na řece chceme strávit tři dny. Podle toho co jsem se dočetl na internetu,začátek plavby by přicházel v úvahu z Brezna. Dopravu k řece plánujem autem. Je možné a bezpečné nechat v některém kempu auto? Moc díky za informace Milan. AHOJ
Návštěvník - 13. 08. 2013
Jeli jsme Hron z Nemecké do Nové Bane-Brehy. Původně jsme chtěli jet z Filipova, ale pro nízký stav vody nám půjčovna Dronte lodě nahoru nevyvezla. Bylo to logické, protože Brezno mělo 17 cm.
Hron jsme už jeli po sedmé, takže mohu srovnávat. Naposledy jsme jeli v roce 2010, kdy zase vody bylo trošku více a pěkně to tehdy frčelo(za 4 dny z Filipova do Revišťského Podzámčie).
První úsek jsme jeli až do Vlkanové, tábořiště u restaurace Fort Geronimo (33km). V Nemecké nás ještě od tohoto tábořiště odrazoval majitel tábořiště Iliaš, který do Nemecké zrovna přivezl lodě, a to způsobem trochu zvláštním. Do Vlkanové nemůžeme dojet za světla, kdežto k němu do Iliaše to zvládneme bez problémů. Vzdálenost obou tábořišť od sebe - 2km!!! Protože jsme v Iliaši spali před třemi roky, tak jsme chtěli vyzkoušet Vlkanovou. A udělali jsme dobře. V tábořišti jsme byli sami, kdežto v Iliaši bychom se tlačili s ostatními, co v neděli jeli z Německé, mezi stromy. Ve Vlkanové rovný plac, splach.WC a teplé sprchy. To vše za 3 éčka na osobu. Doporučuji. V Šálkové stavějí MVE, proto se od mostu až pod jez musí přetahovat lodě. Velké plus pro půjčovnu Dronte, která zadarmo převezla cca 800 m lodě autem až pod jez v Šálkové. Nedovedu si představit, že bychom lodě se sudy tahali takovou vzdálenost.
Další tábořiště Budča, opět vylepšené o spl.WC a teplé sprchy, v bufetu čepované pivo.
V Šášově tábořiště jako kdysi, které vylepšil provozovatel čepovaným pivem a přivezenou pitnou vodou v barelu. Jinak se ale o tábořiště na rozdíl od výše dvou jmenovaných moc nestará.
Revišťské Podzámčie je už klasika, hodnotím nejvýše, vše včetně výborné restaurace Pod hradem k dispozici.
Co se týká Hronu, moc se na něm ohledně čistoty nezměnilo. Na větvích přehlídka čehokoliv, co si člověk může představit. V Hronské Dúbravě MVE, která svými stavidly přehradila celý Hron. Přitom vlevo je postaveno něco jako šlajzna, která však byla přehrazená deskami. A tak se lodě musí přetahovat po pravém břehu. Při vyjíždění ze Žiaru nad Hronom se držte raději při levém břehu, protože na pravém břehu jsou cikánští haranti, kteří soutěží v hodu kameny na projíždějící lodě. A pak je máme mít rádi.:-(
Kdo má ale rád vodu a Hron ještě nejel, tak doporučuji. Je to řeka, která i když má málo vody, tak teče a má peřejky. Klady převažuji nad zápory, tábořiště už jsou většinou v pohodě, provozovatelé vstřícní. A co je hlavní, řeka ani tábořiště nejsou přeplněné!
Ahoj! Pavel
Návštěvník - 15. 08. 2012
Někomu možná Iliaš bude vyhovovat, stín, suché záchody (a smrádek kolem při opékání špekáčků), super studená voda a upovídaný provozovatel, který ale ochotně poradí jak sekat dřevo, kterého má dostatek, a zdarma dostanete PePo... toť vše, jo ještě plus projíždějící vlaky a houkání, no někomu to vyhoví. Já doporučuji o pár km níže Geronimo a nebo Rybárik s teplou sprchou a daleko lepším konfortem o 1 éško dražším.

Zprávy z řeky

Tato řeka zatím nemá na zdi žádné příspěvky.