Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 27 cm
Lužnice 74 cm
Lužnice 54 cm
Ohře 81 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: čtvrtek, 4. 06. 2026
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Hledáte rychlou půjčku do 24 h...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Garantujeme rychlé vyřízení va...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Speciální finanční půjčka: YVE...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Zdar borci,plánujeme s partou ...
nabídka na konec roku, jen jedno kliknutí!
Dobrý den, dámy a pánové,je tu...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2026
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

01.01.25 Rychlá a snadná...
01.01.25 Rychlá a snadná...
01.01.25 Spolehlivé úvěr...
01.01.25 Spolehlivé úvěr...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Seriózní a rychlé půjčky mezi jednotlivci

Získejte spolehlivé financování pro všechny vaše osobní nebo obchodní potřeby. Dostupné...

Potřebovali byste naše úvěrové služby?

Dobrý den, V rámci našeho programu finanční podpory nabízíme osobní a firemní půjčky na...

Získejte půjčku do 24 hodin

Ahoj všichni, pokud potřebujete profesionální půjčku, koupi auta, nemovitosti, splacení...

Získejte půjčku do 24 hodin

Ahoj všichni, pokud potřebujete profesionální půjčku, koupi auta, nemovitosti, splacení...


Nejnovější komentáře

Rychlé a flexibilní půjčkyPotř... Akce je ve městě Sokolov u řek... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
Saša
Ahoj vodáci !Už aby se půjčovn...
 

Podzimní Hracholusky

Nezařazené uživatelské články |  Jitka Hermanová |  20. 8. 2015 | 

text a foto: Martin Merta

 

Léto skončilo, všechny Úhlavy a Vavřinečáky za námi, loď dosychá ve sklepě a nezbývá než čekat na nějakou zimní oblevu. Anebo zapůjčit dva seakajaky a vyrazit na nějakou z okolních přehrad, které by už nyní nemusely být v obležení chatařů.

 

Volba nakonec padla na Hracholusky, pro jejich nedalekou polohu a hlavně trať vedoucí při přehradě, která značně ulehčí pendlování. V sobotu jsme vyjeli směr Stříbro, kde jsem u řeky zanechal ženu spolu s loděmi a hodil auto k Čerňovickému mostu. Z Pňovan jsem se pak svezl vlakem zpět do Stříbra a došel k nasedacímu místu.

 

Nalodili jsme se a vypluli na líně tekoucí Mži směřující k nedalekému jezu. Když jsem tu byl před dvěma lety, tak jsem pod tento jez bez problémů dojel z Vranova po vzdutí přehrady. Jaké bylo mé překvapení, když se nyní vzdutí pod jezem nekonalo. Ještě necelé dva další kilometry pokračovala tekoucí řeka a navíc jsme potkali jez další, který bývá normálně schovaný pod hladinou. Na rozdíl od toho prvního byl tenhle rozbitý a pro naše dlouhé lodě nejetelný, takže jsme museli přenášet skrz džungli kopřiv. Za jezem se začaly břehy od sebe vzdalovat, koryto však zůstávalo stejně úzké a nás od břehů dělilo stále více a více bahna. Vody málo.

Situace se změnila až někde kolem Vranova. Tam se řeka konečně pořádně rozlila a začalo to vypadat jako přehrada. Minuli jsme několik rybářů a udělali si pauzu na oběd. A pak přišlo zelené peklo. Za Butovem se údolí asi na dva kilometry narovnalo a výrazně přibylo sinic. Jemný vítr, který nám foukal příjemně do zad, způsoboval, že sinice byly nafoukané před námi a my se nořili čím dál tím víc do zelené bažiny, která kdysi byla vodou. Ble.

Naštěstí za zatáčkou se voda zase pročistila a my si mohli vychutnat pohled na železniční most na trati Pňovany - Bezdružice. A pohled to byl famózní, most je třetí největší v ČR. Poté, co jsme minuli pilíře, začaly přibývat na březích skalky a s nimi i chaty a chatky nejrůznější velikosti. Ještě pár záběrů kolem mol, tyčících se dva metry nad vodní hladinou a blížíme se k Čerňovickému mostu. Zátoku Úterského potoka, která nás láká nalevo, necháváme na příště a přistáváme na pravém břehu. Sluníčko svítí a my nakládáme kajaky na střechu auta a mizíme na pizzu.

Byla to pohodová projížďka podzimním údolím a kdo by chtěl, určitě by stihnul dojet do večera až na hráz. Od hráze je to také kousek na vlak do Stříbra. My akorát příště pojedeme z jara nebo začátkem léta, abychom se vyhnuli tomu zelenému "svinstvu".

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: