Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Otava 37 cm
Sázava 48 cm
Vltava 29 cm
Jizera 87 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: čtvrtek, 25. 06. 2026
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Dobrý den,Potřebujete peníze n...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Hledáte rychlou půjčku do 24 h...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Garantujeme rychlé vyřízení va...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Speciální finanční půjčka: YVE...
Nejlepší usek na sázavě pro sjezd s partou kamarádů
Zdar borci,plánujeme s partou ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2026
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

01.01.25 Rychlá a snadná...
01.01.25 Rychlá a snadná...
01.01.25 Spolehlivé úvěr...
01.01.25 Spolehlivé úvěr...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Rychlá a legitimní půjčka od soukromé osoby

Dobrý den, byli jste na mnoha místech podvedeni a tentokrát hledáte poctivého člověka, který...

Hledáte finanční pomoc?

Ať už potřebujete podnikatelský úvěr, úvěr na auto, studentský úvěr nebo zaměstnanecký...

Rychlá a legitimní půjčka od soukromé osoby

Dobrý den, byli jste na mnoha místech podvedeni a tentokrát hledáte poctivého člověka, který...

Rychlá a legitimní půjčka od soukromé osoby

Dobrý den, byli jste na mnoha místech podvedeni a tentokrát hledáte poctivého člověka, který...


Nejnovější komentáře

Rychlé a flexibilní půjčkyPotř... Akce je ve městě Sokolov u řek... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
Saša
Ahoj vodáci !Už aby se půjčovn...
 

Výklad tratě Grande Rokytka 2013 - na sucho

Události |  Míla Pražák |  17. 10. 2013 | 

Protože se nezadržitelně blíží sobota 19.10. kdy vyplujeme na Rokytku, rozhodl jsem se napsat něco informací a dát sem fotografie, zatím ze suchého koryta. První dva jezy jsou přestavěné, myslím, že k dobru vodáctva, takže uvidíme. Puštěny budou dva kubíky, ne více a protože je vody málo, Počernický rybník je vypuštěn, voda poteče od 10:00 do 12:00. Takže raději žádné obědy na trase. Na startu a v cíli bude občerstvení, výklad trati v 9:30. Pojďme na letmou prohlídku :

Horní tok pod Kyjským rybníkem, zatím jsou tu takovéto roztomilé mělčiny. Úplně vlevo, kam nese proud je trnitý keř, bude veselo.

Hrdlořezy za mostem, další mělčina, proud ponese vlevo do břehu. Při špatném náklonu nemusím být vodákům lehko.

Pak následuje volej asi dvě stě metrů. Pokud se podíváte blíže, uvidíte nejenom oblíbené kačenky (nežrat), ale i nutrie (nelovit). Je jich tu asi šest.

 

První jez, kdysi velké vývařiště, nyní několik kamenných schodů. Čekám velký zážitek, půjde to asi i pro otevřenky. Kameny jsou zatím ostré, takže je neradno se v nich hoblovat. A ukrutně kloužou.Při pohledu  shora, koryto je zahraženo pytli s pískem, aby se napouštěl vedlejší Hořejší rybník. Dle správce toku se v sobotu napouštět nebude a pytle zmizí. Pokud ne....

První jez, kdysi velké vývařiště, nyní několik kamenných schodů. Čekám velký zážitek, půjde to asi i pro otevřenky. Kameny jsou zatím ostré, takže je neradno se v nich hoblovat. A ukrutně kloužou.

Při pohledu  shora, koryto je zahraženo pytli s pískem, aby se napouštěl vedlejší Hořejší rybník. Dle správce toku se v sobotu napouštět nebude a pytle zmizí. Pokud ne....

 

Druhému jezu také zmizelo vývařiště, opět to bude snad hladký průjezd bez rotování ve válci.

Kameny v řece - uvidíme kolik bude vody, možná to bude víc technické než v minulých ročnících.

Další překážka, tady kameny asi pod vodou nebudou.

Tady jsme už kousek od Průmyslové ulice, řečiště je čisté, takže šupito presto dál.

Tady vývařiště zůstalo, ale nikdy to nebylo nebezpečné. Pokud se nejede bokem a vodák se dobře trefí.

Lávka pro pracovníky, kteří budou usazovat most. Panu stavbyvedoucímu patří velký dík, že posunul přehrazení Rokytky až na pondělí a tím umožnil splutí. Pozor, na lávce je roxor, je vidět tam, jak je lať kolmo. Bude ještě překryt trubkou, ční proti vodákovi jako kopí. Myslím, že bude dostatečně vysoko, takže nebezpečný není. Pokud se vodák v lodi postaví, je tu už reálné nebezpečí, že si zahraje hru "špíz"

Norná stěna za lávkou - netřeba se obávat, na sobotu bude odstraněna.

Tento jez má výživné vývařiště, chce to pořádně rozjet...

Další jez s vývařištěm, nelze před ním zastavit, chce to pořádně rozjet. To už jsme v Libni.

Tunel u Libeňského zámečku. Rozbitý sušák na prádlo jsem vytáhl a zdejším spícím bezdomovcům v tunelu jsem poradil, ať si v sobotu postele vytáhnou výš na břeh, že tu poteče voda. Tak je pozdravujte.

Pak už je jen Vltava a konec splutí. V Rokytce jsem ještě potkal bagr, který tam prý v sobotu nebude. Ale kdyby náhodou jo, pamatujte, že se předjíždí zprava.

Sraz u hráze Kyjského rybníka v 9:00, v 9:30 výklad trati, předpokládané doplutí v 13:00. Občerstvení na startu i v cíli na Libeňském ostrově. Děkujeme všem, kteří nám přispějí 30 Kč na osobu za zařízení a puštění vody na Rokytce.

Míla Pražák (605 242 362)

Půječní lodí 602 242 819

Komentáře

1: Hanz

Zasláno: 08:01 18. 10. 2013
Nechci byt puntickar, ale neni ta fotka u prvniho a druheho jezu stejna?

2: Míla

Zasláno: 08:31 18. 10. 2013
Hanzi, není stejná. Oni jsou si nyní oba jezy velmi podobní. Když se podíváš na stromy pod jezem na levém břehu, zjistíš rozdíl.

3: Jyrgen

Zasláno: 09:05 18. 10. 2013
Čtvrtá a šestá fotka je fakt stejná, stejné kameny, stromy a napadané listí...

4: Míla Pražák

Zasláno: 09:12 18. 10. 2013
Díky za upozornění, fakt byly stejný, teď už je to v pořádku.

5: Du-šan

Zasláno: 12:34 18. 10. 2013
Vypadá to hezky, snad nepotkáme bagr ani pytle s pískem. Už se těším

6: Buchťáci

Zasláno: 22:00 20. 10. 2013
https://plus.google.com/photos/104128747069623904446/albums/5936926426737661201
Pár fotek z Rokytky

7: Honza

Zasláno: 10:34 21. 10. 2013
Video z Rokytky 2013
https://vimeo.com/77362207

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: