Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Vltava 102 cm
Dyje 69 cm
Sázava 24 cm
Vltava 166 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: úterý, 22. 06. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

UMaine Diploma, UMO Diploma, University of Maine Diploma
Buy UMaine Diploma, UMO Diplom...
John Jay College of Criminal Justice Diploma, Buy Fake Diploma from buydiploma.com
Buy a John Jay College of Crim...
Where can i buy SIUE diploma fast online?
How to buy an SIUE Diploma onl...
How to get a fake Karlsruhe Institute of Technology diploma online?
How to get a fake Karlsruhe In...
Order a fake Villanova University degree in USA, Buy diplomas
Order a fake Villanova Univers...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2021
Po Út St Ct So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Vážná a spolehlivá nabídka půjčky

Fyzické osoby české, slovenské a po celém světě Nabízím půjčky od 2 000 do 20 000 000 Kč...

Vážná a spolehlivá nabídka půjčky

seriózní nabídka půjčky Fyzické osoby české, slovenské a po celém světě Nabízím...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...


Nejnovější komentáře

Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe...
 

Chrudimka znovu objevená

Události |  Čolek |  31. 3. 2011 | 

Očima Bootsmana

Je sobota ráno půl šesté a už se převaluju v pelechu a nemůžu se dospat.Jak říká Karolina su magor. Zbalím si hydro a další propriety a moje láska mi zatím s péčí jí vlastní chystá snídani a svačinku. Ještě mi popřeje úspěšnou plavbu,zamává z okna když startuji našeho letitého motorizovaného oře.

Vyrážím směr Česká Třebová kde přiberu Dandyho a Silvu a dál už jedeme směr Seč za doprovodu starých rockových fláků a jelikož fungují repráky jen vzadu tak probíhající rozhovor Silva moc nepobere ,ale zato má soukromou diskotéku. Silvo promiň,ale vážně platí to že čím starší auto tím hlasitější musí být radio :-) .

Po příjezdu do Seče se k nám přidává Čolek a celá partička pak sjíždí pod přehradní hráz. Tady se pomalu ale jistě z pohledu na počet přibývajících aut stává z původně zamyšlené komorní akce slušná masovka. Při pohledu do koryta řeky se nabízí myšlenka „co tu budu dělat“,v korytě nic není.

Je čas převézt jedno z aut do cíle.Podaří se mi slušně zakufrovat,ale jak říkala maminka líná huba holé neštěstí,a proto se začínám raději místních ptát „kudy – tudy“.Pak už jen návrat na místo zahájení splutí,ale již jinou cestou.Voda už teče, a teče nádherně. Tak žádné otálení a šup na vodu.

Díky tomu že se nastupuje individuelně tak se celá ta masa vody chtivých rozplyne a nenastává obávaný špunt z lodí.

Voda je jedna peřejka za druhou,ale nic záludného to zase není, prostě taková ta pro mě oblíbená kochací řeka. Ano jsou k vidění i posádky padlé v boji s vetšími kameny v proudnici, ale mnoho jich není. Nastává první a vlastně i poslední olej tvořený vyrovnávací nadrží v Padrtech. Není to ale moc dlouhé ploužení, tak 400 až 500 metrů.

 

Zde přistávám a jako ostatní,tedy téměř všichni přenáším,protože na skok z 5metrů vysokého kolmého jezu prostě nemám.Jen partička kajakářských hopsíků předvede svůj um k potěše přihlížejících.

Je chvilka pro první dojmy, dohledání lidiček co jsem je skoro půl roku neviděl, společné pózování pro foto a kapku toho rumu.

A zase hups na vodu. Míla byl při pauze moc rychlí a mizí i s děvčaty v dáli. Přede mnou se objevuje první ze tří pro otevřenkáře sjízdných jezů,no spíž jízků s šikmými spádovými deskami. Banda kajakářů mi svými průjezdy ukazuje pěknou cestu při levé straně se zatáčkou napravo uprostřed jízku s následnou vlnkou na výjezdu.

 

Pěkně si to užívám a to dvakrát,bo mám možnost svézt ještě jednu loď. Sem tam je vidět i posádky,které to zaplaví a to definitivně. Většina volí cestu při pravé straně,kde se žádná vlna pod jízkem netvoří a tak se nebezpečí zalití dá pohodlně vyhnout. Po pár set metrech už je k dispozici hospůdka v Bojanovicích s obligátní klobásou z udírny.

A zase kecy o tom jak je to pěkný a že to teče,no prostě pochvala pro Ronováky za to jak to pěkně vymysleli a zmákli. Začíná trochu poprchávat a tak raději zase na vodu ohřát se pohybem.

Voda je o malý kousíček pomalejší protože údolíčko se rozšiřuje ale furt to teče. Přichází další sjízdný jízek ,série peřejek,blbnoucí kajakáři a hle krysa a vylévání a pak už ten poslední jízek

a poslední pár set metrů a je tu cíl plavby v Mezisvětí.

Spokojený přistávám s ostatními a děkuji vodáckému božstvu za ten pěkný den na vodě. Vracím Mílovi loď,stahuji hydro a dělám si pomyslný zářez za další kousek spluté řeky. V hlavě už mám jasno pro příští rok – vrátím se sem.

Pak už jen hurá nahoru k autíčku a pokus v Seči se najíst. Omyl jídlo není, v celé Seči nefunguje jediná hospoda kde by bylo něco k snědku. A tak se loučím s Čolkem,který nabere směr západ a já s Dandym a Silvou vyrazíme na východ. Cestou mě napadá spásná myšlenka. Zavolám Karolince jestli by mi něco dobrého neukuchtila. Láska moje je rychlejší a skoro jako vědma mě dostává odpovědí že bůček,pečeně jsou v troubě a špenát s bramborovým knedlíkem budou na šestou taky.

Co víc si přát ? Den jako splněný sen… Bootsman

článek převzat z webíku Old man´s Clubu

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 08:48 31. 3. 2011
No voda to byla fakt super,až na tu vyrovnávačku to pořád pěkně teklo,samé peřejky a člověk se vůbec nenudil,sem tam i trošku zapotil.Takové kdyby to bylo na spodní Doubravě,tak jsem tam 3 krát týdně.Díky Dronte za vybavení a Ronovákům za celou supráckou akci.Pokud se bude opakovat,určitě nevynechám.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: