Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 52 cm
Otava 65 cm
Lužnice 54 cm
Ohře 58 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: pondělí, 27. 06. 2022
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Nebankovní půjčka 24/7.
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
Nebankovní půjčka 24/7.
Půjčka soukromého investora be...
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC?
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC?
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC? Úv...
Nejlepší nabídka rychlé půjčky
Cestný a spolehlivý úver do 48...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2022
Po Út St Ct So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
14.07.21 Nabídka financo...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nebankovní půjčka 24/7.

Půjčka soukromého investora bez registru Máte-li zájem o solidní půjčku od skutečného...

Flexibilní půjčka pro každého: [email protected]

Půjčte si od 50 000 do 45 500 000 Kč na cokoli a po každých šesti měsících nepřetržitého...

Flexibilní půjčka pro každého: [email protected]

Půjčte si od 50 000 do 45 500 000 Kč na cokoli a po každých šesti měsících nepřetržitého...

Nové slušné půjčky bez podvodu

Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Jak jsme ukončili sezonu v roce 2009

Události |  Hugo |  28. 1. 2011 | 

Milí přátelé vody, rád bych se s Vámi podělil o zážitek z doby nedávno minulé...

Když předseda našeho vodáckého spolku "Vodáci Zastávka - Hony" Daniel oznámil, že akce Dyje se nekoná, nebyla to tak úplně pravda. Akce se konala, byť byla minimálně obsazená. Zúčastnili se: já Hugo, moje dcera Barbora 12, loď Ofélie 03, jeden loďák se suchými svršky a 6 tatranek (oříškových).

Nalodili jsme se do auta 25. 10. 2009 ve Velké Bíteši, kde moje dcery bydlí, mám ještě jednu dceru Gábinku 8, která tentokrát zbaběle vzdala, a vyrazili přes Kralice, Dukovany atd. směrem k Dyji. Po nezbytném zakufrování u Dukovan, jsme úspěšně dorazili do obce Tasovice, kde jsme už neomylně, tzv. po čuchu, přijeli k místnímu mostu přes Dyji. Vody se zdál být dostatek, a tak jsem i s vědomím nedalekého jezu asi 3 km po proudu, na naléhání Báry, dával na vodu.

Bylo nádherné počasí, sluníčko svítilo, teplotu, tlak, rosný bod, regulační stupně tepláren, elektráren a plynáren si dohledejte na příslušných webech, dcera se celá třásla, že konečně namočí pádlo, prostě jsme vyrazili na vodu.

Řeka nás přivítala nečekaně čistou vodou, spoustou vodních rostlin co ztěžují čtení vody, množstvím ryb pod mostem, ale také příjemně tekoucí vodou. Most rychle zmizel za prvním zákrutem a nastala pravá vodácká pohoda. V dálce bylo slyšet dunění orajícího Zetoru, někde za plotem na břehu štěkal pes a my se řítili řekou k blízkému jezu. Teda blízkému…. teda řítili... Chvíli to trvalo, ale volej a připoutané pramičky u břehu byly neklamným znamením blížícího se vodního díla v Krhovicích. Přátelé; něco podobného jsem ještě neviděl, vysoké zdi, nepřístupný břeh, přenášení hrozný. Celou dobu, kdy jsme se s dcerou lopotili s naší Ofélií, jsem vzýval Melounka, aby dal, a projektant té nestvůry přenášel naložené lodě den co den do skonání věků.

Pod jezem začaly meandry, pěkně tekoucí voda a kilometry výletu rychle ubíhaly. Pomalejší tok řeky se střídal s poměrně svižnými průjezdy zátočinami, občas vyrazil z vrbiček poplašený ledňáček, nad stromy šustil křídly párek volavek… Jenom povely mé maličkosti na kormidle, rušily klid zdánlivě opuštěné řeky. Rybáři jsou totiž všude. A ti co, co své tiché řemeslo provozují na březích Dyje, k mému překvapení dokonce zdraví!  AHOJ! se neslo po hladině řeky po dobu naší plavby hned několikrát. Pohodu na vodě nám nakonec trochu zkazily padlé stromy přes řeku. Ten první se nám podařilo elegantně podplout, za němého úžasu přihlížejícího rybáře, ale další dva nezbylo než potupně po břehu přenést.

Jak se snižovala výška slunce, vyhlíželi jsme již hrádecký most. Ten se také nakonec objevil za dalším ze zákrutů, Dyje se s námi rozloučila kraťoučkou peřejí pod zmíněným mostem a nezbývalo než přirazit k oblázkové pláži.

Pro nás dva a tatranky v žaludku, to byla pěkná tečka za letošní sezonou. Podle kilometráže to dalo 15 km plavby, dle dna naší Ofélie docela sjízdný stav řeky a podle sucha v botách a neotevřeného loďáku se suchým oblečením, další úspěšný sjezd pro nás dosud nepoznaného toku.

Na Dyji jsem se ještě vrátil, ale o tom snad někdy příště. Je to klidná, příjemná řeka pro ty, co nikam nespěchají a nevyhledávají toky plné žlutých lodí z půjčoven a pokřikujících vodařů. Co se spokojí s krásnou přírodou v meandrech a nemusí mít za každou zatáčkou hospodu s pěti druhy piva.

Hugo

foto:Hugo

Komentáře

1: Čolek

Aláhu,dej nám vláhu......konečně další dopisovatel a není to kajakář.Pěknej článeček.

2: iva

Z dovolením se vložím do debaty takzvaně vodácké.Já nezkušená nebo jen trošku už to s tím mým blázínkem nevydržím.Chce na vodu už teď?Není na to v lednu brzy?Hladí loď víc než mě a to mě docela štve!Po jednom výletě na který nikdy nezapomenu,myslím tím Huberťák,už jsem skoro vaše.

3: Čolek

Ahoj Ivo.Hlavně že s tou lodí i nespí,až začne,tak si budeš muset místo pyžama nebo košilky navlíkat třeba loďák,aby ses tak učinila pro něho přitažlivější.V Lednu na vodu?? proč ne,mrkni třeba na Nansenovskou Ohři (článek od Papouše).

4: Hugo

Ahoj dík za radu pádlo čeká již vedle vany.Tak doufám že to funguje,hnedle vám podám informace.Ale asi to je fakt abst´áček.

5: iva

Omlouvám se všem odpověděla jsem najiné registraci.Hugo je totiž můj přítel taháme se o jeden noťas,tak fakt soráč.Děkuji Iva!Prostě žárlím,chápete..

6: Čolek

Ivo,pořádně si ho hlídej.Paktuje se s nějakým pofidérním vodáckým spolkem a bůhví,co se tam odehrává a nebo bude odehrávat.Nenechal bych nic náhodě.....

7: Wolfino

Doporučuji používat pytlíky od házeček, jako ochranný prostředek :)

8: Želva

Hugo ty jsi nám zatajil jakeho máš doma nadějného háčka? Co si zvpomínám tak ses minule odhlašoval z webu , protože má přítelkyně jakési požadavky. A tedka nám píše že spíš skoro v lodi. No už se těším až se někde srazíme.

9: Hugo

Ja jsem nic nezatajoval. Nadějná je, za poměrně VV jsme naloženi a s dvěma dětma v lodi sjeli Hubertus. Dlužno podotknout, že jsme použili 0V0. Požadavky má i víckrát denně, ale že spím v lodi jsem nepsal já,nýbrž Iva, přihlášená mým jménem. Taky to potom na sebe práskla. A teším se taky. Pa

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: