Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Vltava 102 cm
Sázava 24 cm
Dyje 69 cm
Vltava 97 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Zamykání Doubravy - tak takové to tedy bylo

Události |  Míla Pražák |  27. 9. 2010 | 

Přijal jsem pozvání vodáků z AVZO Nové Dvory na zamykání Doubravy. Obloha i meteorologové nedávali naději na úchvatné počasí, ale spokojil jsem se s tím, že sem tam sprchne a hlavně bude teplo. Koneckonců, dobrá vodácká výbava umožní vodákovi jet i v mraze. Ranní cesta z Prahy do obce Vrdy byla pohodová, jenom jsem netušil, že tu jsou hned dva mosty přes Doubravu a samozřejmě jsem vartoval u toho druhého. Nevadí, nakonec jsme se shodli na tom, že start je u druhého mostu nedaleko koupaliště.

Tady už bylo vše připraveno, včetně občerstvení a vodníka, který chystal zamčení řeky, ale ještě před tím křest nováčků a zadáků. Křest  se sestával z vodáckého pozdravu Ahoj, dotknutí se klíče, plácnutím pádlem přes zadnici a nalitím vody z Doubravy za krk. Hezký ceremoniál.  

Následně jsme se dozvěděli, jaká práva mají zadáci a jaká práva naopak nemají háčci.Fajn bylo, že se zde sešli i výrazné osobnosti vodáckého turistického života jako například Čolek, Želva, z Moravy Botsman a ještě další, jejichž přezdívky se mi nezachytily v paměti.

A pak už jsme vypluli, celkem asi třicet lodí, povětšinou plasťáky, pár laminátek a hlavně nafukovačky. Vody bylo v řece žalostně málo, ale šlo to.  V Ronově na vodočtu bylo prý něco kolem třiceti centimetrů. Pamětníci ale dali k dobru historku, kdy při zamykání nebyla voda žádná, čímž mě zřetelně potěšili. První jez by býval byl krásný na sjetí, leč voda nebyla a tím ani žádné sjíždění. Za tímto jezem jsem viděl Želvu, jak při výstupu na mělčinu zmizel v nečekané hlubině a ani jsem mu tuto koupel nezáviděl.

Za nízkého stavu je spodní Doubrava líná mrcha, ale to nevadí, je na co koukat a  je i co přelézat, občas padlý strom, občas jízek. Zvláště v jednu chvíli přehradil strom řeku tak, že působil jako norná stěna a všechen binec se tu zasekl. V tu chvíli jsme byli jako ledoborec a statečně jsme rozráželi svinstvo lodí pryč.

V půlce plavby byl nejenom obrovský jez, ale i příjemné občerstvení s kafíčkem a vodáckým pokecem s ostatními vodáky.

Řeka byla pořád stejně pomalá, sem tam se vynořila mělčina, kterou šlo přehopsat stylem jedna noha v lodi, jedna v řece. Snad nejhezčí byl průjezd oborou, nejprve jsme museli  zdolat pekelná vrata a pak už jsme proplouvali nedotčenou a neregulovanou řekou, prodírali se stromy, no prostě zde srdce vodáka romantika zaplesalo.

Potom zase šup dalšími vraty ven z obory a za chvíli na nás už čekaly Žehušice, vytáhnout loď do hospody U pádla, sníst výborné věnečky, párky, kdo neřídil mohl zdolat pivo a pak se už chystat na  cestu zpět.

 

 

Akce byla povedená a i když to tentokrát neteklo, nevadí, vodák musí mít napádlováno a spodní Doubrava určitě za to stojí. Díky všem za pěknou akci a zase někdy Ahoj na Doubravě.

Komentáře

1: Wolfino

No, dosti vám pánove závídím,jelikož jsem z jistých důvodu musel účast zrušit. Tak snad u odemykání ahooj!

2: Čolek

Jinak to ale vypadá takhle - http://www.ndvodaci.estranky.cz/fotoalbum/fota-z-akci/odemykani-doubravy-24_4_2010 To bylo vody dost.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: