Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 69 cm
Lužnice 55 cm
Dyje 136 cm
Jizera 87 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 28. 05. 2022
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Nebankovní půjčka 24/7.
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
Nebankovní půjčka 24/7.
Půjčka soukromého investora be...
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC?
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC?
POTREBUJETE FINANCNÍ POMOC? Úv...
Nejlepší nabídka rychlé půjčky
Cestný a spolehlivý úver do 48...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Květen 2022
Po Út St Ct So Ne
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
14.07.21 Nabídka financo...
03.06.22 Pádluj o 106...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nebankovní půjčka 24/7.

Půjčka soukromého investora bez registru Máte-li zájem o solidní půjčku od skutečného...

Flexibilní půjčka pro každého: [email protected]

Půjčte si od 50 000 do 45 500 000 Kč na cokoli a po každých šesti měsících nepřetržitého...

Flexibilní půjčka pro každého: [email protected]

Půjčte si od 50 000 do 45 500 000 Kč na cokoli a po každých šesti měsících nepřetržitého...

Nové slušné půjčky bez podvodu

Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Tuhnický jez - tak jsme se dočkali

Aktuality |  Míla Pražák |  4. 5. 2010 | 

Tak jsme se konečně dočkali. Nad věhlasným smrťákem na Ohři v Karlových Varech v Tuhnicích se doslova zavře voda. Zmizí nebezpečný válec, který ukončil život více než dvoum desítkám našich kamarádů. V dubnu po rozpuštění hradeb sněhu začnul cvrkot na stavbě. Karlovarský kraj a Povodí Ohře za iniciace Vodácké Ohře o.s. spojili své síly k dobrému nápadu, který prospěje především vodákům a rybářům. Jez bude již v příští sezóně zdobit pěkná šlajsna s umělohmotnými kartáči, kde projede i ten největší raft a kudy budou moct putovat ryby proti proudu. Zákeřné vývařiště tak navždy zmizí z této lokality. Do té doby však radíme vodákům, aby dostatečně včas přistáli na levém břehu, kam se dostanou levým ramenem podél ostrova a včas vystoupili na břeh. Přenášení zde nebude delší než 100 metrů a vyjde vstříc vodákům tak, aby vzdálenost byla co nejmenší. Vzhledem k tomu, že nám Povodí Ohře, Karlovarský kraj i stavební firma vycházejí maximálně vstříc, prosíme všechny, kteří letos poplují po Ohři aby důsledně respektovali označení výstupu a místa přenášení.Po úspěšném dokončení Tuhnického jezu bude následovat jez v Jindřichově, druhý Loketský jez a jez v Radošově. Vše ovšem záleží na podpoře vás vodáků a na vašem chování. Tak pojeďte dát letos poslední sbohem Tuhnickému zabijáku!

Tuhnice - takhle ne!!!

Komentáře

1: Milan Kozler

Krásná zpráva! Myslím, že to zachrání dost potenciálních smolařů! Jen doufám, že pod novou šlajsnou bude nějaká ta vlnka ;)

2: Dari

To je super zpráva, nevíte však někdo, jestli se někdy bude řešit Perštýn??? Myslím, že to je velký zádrhel na Ohři!!!! Zažila jsem bohužel vždy při větší vodě a je to dost nebezpečný úsek když chcete lodě stáhnout a na přenášení je to taková dálka kolem té fabriky :-((((

3: Wolfino

U mě v galerii jsou fotky jezu zespoda. Pravá strana (po proudu) je hotová , ale je tam stažena řeka do trubek aby mohla technika. Takže Fakt přistávejte vlevo !!

4: Beethowen

Zasláno: 06:33 16. 6. 2011
Pro Dari i ostatní odvážlivce na Ohři:
Jez v Perštejně se koníčkuje u rybího přechodu z betonového sloupku oddělujícího jez a onen přechod pro vodní tvorstvo. Zkušenější a odvážnější část vodáckého národa může jez po pořádném rozjezdu sjíždět po pravé straně, kde největším problémem jsou dva skoky (přes klapky a pod jezem), na kterých nesmí žádný háček zaváhat, jinak se koupete.
Jez sám o sobě není nijak nebezpečný, protože Vás za normálního stavu nechá v klidu nahoře, abyste si rozmysleli, jak jej překonat. Největším nesmyslem v tomto případě je přenášení kolem fabriky, nebo dávání peněz nějakému místnímu podnikavci za to, že vám lodě těch 500 metrů převeze. Co se týče nějaké úpravy jezu, obávám se, že k tomu jen tak nedojde, neb Ústecký kraj v tomto není tolik prozíravý, jako Karlovarský. Na šlajsny opravených jezů na Ohři už se moc těším.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: