Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Dyje 92 cm
Lužnice 55 cm
Sázava 95 cm
Ohře 78 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...

František Volek

Ahoj.prodám laminátovou vydru s pádlem,s 2 konadrama,plátno na opravy cca 2m.lod má cca 7cm...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Zrušení zákazu plavby

Události |  Míla Pražák |  14. 6. 2013 | 

Dnes, 14.6. v odpoledních hodinách byl odvolán zákaz plutí na vybraných tocích Ústřední povodňovou komisí. Nyní je tedy plavba umožněna dle zákona tam, kde není SPA II a vyšší. V současné době se to týká pouze Lužnice, kde je SPA II. Ostatní řeky se již vrací k normálu, je zde ale stále vyšší stav vody. Pro zkušené vodáky je to voda zcela příznivá.

 

Text Povodňové komise : 

K povodňové situaci společně zasedl Ústřední krizový štáb a Ústřední povodňová komise

Dnes, v pátek 14. června 2013, se uskutečnilo další společné zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) a Ústřední povodňové komise (ÚPK).
Jednotliví členové ÚKŠ a ÚPK podali informace o aktuální situaci, přijatých opatřeních, o činnosti svých úřadů a dalších činnostech prováděných v souvislosti s povodněmi.

Zástupci Ministerstva životního prostředí a ČHMÚ informovali o aktuální hydrometeorologické situaci:
V průběhu dnešního dne přejde přes Českou republiku studená fronta se srážkami, které nebudou nijak výrazné.
Od středy příštího týdne se mohou vyskytovat lokálně nebezpečné bouřky.
Pokračuje uklidňování hydrologické situace.
Lužnice a Nežárka je stále na 2. SPA, Vltava v Chuchli je na 1. SPA.

Náměstek ministra životního prostředí Tomáš Podivínský dnes na společném jednání ÚPK a ÚKŠ informoval o aktuální povodňové situaci. “Situace je stabilní, vyšší stupně povodňové aktivity odeznívají. Chtěli bychom poděkovat všem organizacím a jednotlivcům, kteří se podíleli na pomoci při povodních a kteří se nyní podílejí na odstraňování jejich následků. Zároveň jsme zrušili zákaz plavby na vodních plochách s tím, že se nadále musí postupovat dle platné legislativy,” říká náměstek ministra životního prostředí Tomáš Podivínský. Zároveň platí sdělení Hlavního hygienika ČR, že voda může být stále kontaminována, a koupání tak zdravotně rizikové.

Ministerstvo zemědělství uvedlo, že Vltava je na setrvalém stavu nebo klesá. Odtok z nádrží je korigován v závislosti na přítoku. V Praze jsou otevřená protipovodňová vrata. Dále pokračuje pokles Labe.
Česká geologická služba sdělila, že je hlášeno asi 40 sesuvů, ne však v takovém rozsahu jako u Litochovic.

Hasičský záchranný sbor informoval, že aktuálně řeší 81 událostí. Ve Středočeském kraji dochází k odčerpávání lagun. Snižuje se počet velkoobjemových čerpadel včetně zahraničních odřadů (není technicky možné je používat). V době nasazení velkoobjemových čerpadel se čerpalo 37tisíc m3 za hodinu. Celkem je postiženo 920 obcí. Základní útvar Hlučín se chystá na demolice čtyř objektů na Mělnicku a jednoho na Nymbursku. Celkem bylo zachráněno 616 osob. Ve Středočeském a Ústeckém kraji působí intervenční psychologické týmy. Vydáno bylo skoro 3000 vysoušečů, dalších 1000 je ještě připraveno. V polích probíhá i odchyt ryb z lagun, řeší se problémy s uhynulou zvěří a rybami. HZS upozornilo, že žádosti typu odbahnění rybníka nespadá do režimu záchranných a likvidačních prací.

Policie ČR sdělila, že v souvislosti s letošními povodněmi zemřelo 12 osob. U další osoby probíhá identifikace, zda jde o pohřešovaného vodáka. Dále uvedla, že eviduje 27 trestných činů, z toho 23 případů rabování.

Armáda ČR nasadila 674 vojáků – v Praze, Středočeském a Ústeckém kraji. Většině obcí potrvá odstraňování následků ještě tak týden. V tuto chvíli nejsou od starostů žádné další požadavky na nasazení vojáků.

Správa státních hmotných rezerv poskytla materiál za 168 mil. korun a dodala 100 ks vysokotlakých čističů.

Ministerstvo financí monitoruje situaci v terénu. Všechny kraje byly ve svých požadavcích okamžité pomoci uspokojeny, v tuto chvíli zbývá dořešit Plzeňský kraj. Následné požadavky obcí budou řešeny v rámci strategie obnovy území.

Ministerstvo dopravy zmínilo, že jsou uzavřeny tři železniční tratě - objízdné trasy do Německa (Žitava) a Polska (Głuchołazy). Dále informovalo o harmonogramu prací na odstraňování poškozeného mostu v Jaroměři.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyplatilo celkem 18 mil. Kč na dávkách v hmotné nouzi. Na likvidační práce je nasazeno 500 uchazečů o zaměstnání. Dále informovalo, že bude promíjet penále z nezaplaceného pojistného. Úřady práce budou dle potřeby otevřeny i o víkendu.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že epidemiologická situace je klidná. Dnes do České republiky dorazilo 1,6 t přípravku VectoBac proti komárům, v pondělí bude distribuován do krajů. Krajské hygienické stanice budou zajišťovat rozbory vody ze studní.

ÚPK a ÚKŠ ve svém usnesení poděkovaly všem, kteří poskytují finanční a materiální pomoc a nezištně pomáhají při likvidačních pracích.


Dále ruší plošně vyhlášené 2. SPA v Jihočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji a plošný zákaz plavby na vodních plochách. Místně vyhlášené stupně povodňové aktivity vyhlášené příslušnými povodňovými komisemi zůstávají v platnosti. Vládě také doporučují zrušit nouzový stav od 19. 6. v Praze, Jihočeském a Plzeňském kraji.

http://www.mvcr.cz/clanek/k-povodnove-situaci-spolecne-zasedl-ustredni-krizovy-stab-a-ustredni-povodnova-komise.aspx
Pavel Novák
vedoucí mediální skupiny ÚKŠ
tiskový mluvčí Ministerstva vnitra
 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: