Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Ohře 58 cm
Berounka 130 cm
Otava 53 cm
Jizera 240 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: úterý, 9. 08. 2022
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

SOUKROMÝ VĚŘITEL: [email protected]
SOUKROMÝ VĚŘITEL: MARCELA.KREJ...
SOUKROMÝ VĚŘITEL: [email protected]
SOUKROMÝ VĚŘITEL: MARCELA.KREJ...
Tůmův Chabeřický mlýn
No popravdě to stravování celk...
Nebankovní půjčka 24/7.
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
Nebankovní půjčka 24/7.
Půjčka soukromého investora be...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Srpen 2022
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
14.07.21 Nabídka financo...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


KREDITY DOSTUPNÉ ZA 12 HODIN.

KREDITY DOSTUPNÉ ZA 12 HODIN. moje nabídka půjčky začíná od 30 000 Kč až do 30 000 000...

A konečně, jednoduchá a rychlá nabídka půjčky pro

Nabídka půjček mezi fyzickými osobami Půjčka je poskytována od 50 000 do 20 000 000 Kč....

Speciální nabídka finančních služeb

Speciální nabídka finančních služeb Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme...

Speciální nabídka finančních služeb

Speciální nabídka finančních služeb Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Zrušení zákazu plavby

Události |  Míla Pražák |  14. 6. 2013 | 

Dnes, 14.6. v odpoledních hodinách byl odvolán zákaz plutí na vybraných tocích Ústřední povodňovou komisí. Nyní je tedy plavba umožněna dle zákona tam, kde není SPA II a vyšší. V současné době se to týká pouze Lužnice, kde je SPA II. Ostatní řeky se již vrací k normálu, je zde ale stále vyšší stav vody. Pro zkušené vodáky je to voda zcela příznivá.

 

Text Povodňové komise : 

K povodňové situaci společně zasedl Ústřední krizový štáb a Ústřední povodňová komise

Dnes, v pátek 14. června 2013, se uskutečnilo další společné zasedání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ) a Ústřední povodňové komise (ÚPK).
Jednotliví členové ÚKŠ a ÚPK podali informace o aktuální situaci, přijatých opatřeních, o činnosti svých úřadů a dalších činnostech prováděných v souvislosti s povodněmi.

Zástupci Ministerstva životního prostředí a ČHMÚ informovali o aktuální hydrometeorologické situaci:
V průběhu dnešního dne přejde přes Českou republiku studená fronta se srážkami, které nebudou nijak výrazné.
Od středy příštího týdne se mohou vyskytovat lokálně nebezpečné bouřky.
Pokračuje uklidňování hydrologické situace.
Lužnice a Nežárka je stále na 2. SPA, Vltava v Chuchli je na 1. SPA.

Náměstek ministra životního prostředí Tomáš Podivínský dnes na společném jednání ÚPK a ÚKŠ informoval o aktuální povodňové situaci. “Situace je stabilní, vyšší stupně povodňové aktivity odeznívají. Chtěli bychom poděkovat všem organizacím a jednotlivcům, kteří se podíleli na pomoci při povodních a kteří se nyní podílejí na odstraňování jejich následků. Zároveň jsme zrušili zákaz plavby na vodních plochách s tím, že se nadále musí postupovat dle platné legislativy,” říká náměstek ministra životního prostředí Tomáš Podivínský. Zároveň platí sdělení Hlavního hygienika ČR, že voda může být stále kontaminována, a koupání tak zdravotně rizikové.

Ministerstvo zemědělství uvedlo, že Vltava je na setrvalém stavu nebo klesá. Odtok z nádrží je korigován v závislosti na přítoku. V Praze jsou otevřená protipovodňová vrata. Dále pokračuje pokles Labe.
Česká geologická služba sdělila, že je hlášeno asi 40 sesuvů, ne však v takovém rozsahu jako u Litochovic.

Hasičský záchranný sbor informoval, že aktuálně řeší 81 událostí. Ve Středočeském kraji dochází k odčerpávání lagun. Snižuje se počet velkoobjemových čerpadel včetně zahraničních odřadů (není technicky možné je používat). V době nasazení velkoobjemových čerpadel se čerpalo 37tisíc m3 za hodinu. Celkem je postiženo 920 obcí. Základní útvar Hlučín se chystá na demolice čtyř objektů na Mělnicku a jednoho na Nymbursku. Celkem bylo zachráněno 616 osob. Ve Středočeském a Ústeckém kraji působí intervenční psychologické týmy. Vydáno bylo skoro 3000 vysoušečů, dalších 1000 je ještě připraveno. V polích probíhá i odchyt ryb z lagun, řeší se problémy s uhynulou zvěří a rybami. HZS upozornilo, že žádosti typu odbahnění rybníka nespadá do režimu záchranných a likvidačních prací.

Policie ČR sdělila, že v souvislosti s letošními povodněmi zemřelo 12 osob. U další osoby probíhá identifikace, zda jde o pohřešovaného vodáka. Dále uvedla, že eviduje 27 trestných činů, z toho 23 případů rabování.

Armáda ČR nasadila 674 vojáků – v Praze, Středočeském a Ústeckém kraji. Většině obcí potrvá odstraňování následků ještě tak týden. V tuto chvíli nejsou od starostů žádné další požadavky na nasazení vojáků.

Správa státních hmotných rezerv poskytla materiál za 168 mil. korun a dodala 100 ks vysokotlakých čističů.

Ministerstvo financí monitoruje situaci v terénu. Všechny kraje byly ve svých požadavcích okamžité pomoci uspokojeny, v tuto chvíli zbývá dořešit Plzeňský kraj. Následné požadavky obcí budou řešeny v rámci strategie obnovy území.

Ministerstvo dopravy zmínilo, že jsou uzavřeny tři železniční tratě - objízdné trasy do Německa (Žitava) a Polska (Głuchołazy). Dále informovalo o harmonogramu prací na odstraňování poškozeného mostu v Jaroměři.

Ministerstvo práce a sociálních věcí vyplatilo celkem 18 mil. Kč na dávkách v hmotné nouzi. Na likvidační práce je nasazeno 500 uchazečů o zaměstnání. Dále informovalo, že bude promíjet penále z nezaplaceného pojistného. Úřady práce budou dle potřeby otevřeny i o víkendu.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že epidemiologická situace je klidná. Dnes do České republiky dorazilo 1,6 t přípravku VectoBac proti komárům, v pondělí bude distribuován do krajů. Krajské hygienické stanice budou zajišťovat rozbory vody ze studní.

ÚPK a ÚKŠ ve svém usnesení poděkovaly všem, kteří poskytují finanční a materiální pomoc a nezištně pomáhají při likvidačních pracích.


Dále ruší plošně vyhlášené 2. SPA v Jihočeském, Plzeňském a Karlovarském kraji a plošný zákaz plavby na vodních plochách. Místně vyhlášené stupně povodňové aktivity vyhlášené příslušnými povodňovými komisemi zůstávají v platnosti. Vládě také doporučují zrušit nouzový stav od 19. 6. v Praze, Jihočeském a Plzeňském kraji.

http://www.mvcr.cz/clanek/k-povodnove-situaci-spolecne-zasedl-ustredni-krizovy-stab-a-ustredni-povodnova-komise.aspx
Pavel Novák
vedoucí mediální skupiny ÚKŠ
tiskový mluvčí Ministerstva vnitra
 

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: