Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 69 cm
Otava 65 cm
Sázava 48 cm
Ohře 58 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: úterý, 9. 08. 2022
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

SOUKROMÝ VĚŘITEL: [email protected]
SOUKROMÝ VĚŘITEL: MARCELA.KREJ...
SOUKROMÝ VĚŘITEL: [email protected]
SOUKROMÝ VĚŘITEL: MARCELA.KREJ...
Tůmův Chabeřický mlýn
No popravdě to stravování celk...
Nebankovní půjčka 24/7.
Nebankovní půjčka 24/7.Půjčka ...
Nebankovní půjčka 24/7.
Půjčka soukromého investora be...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Srpen 2022
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
14.07.21 Nabídka financo...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


KREDITY DOSTUPNÉ ZA 12 HODIN.

KREDITY DOSTUPNÉ ZA 12 HODIN. moje nabídka půjčky začíná od 30 000 Kč až do 30 000 000...

A konečně, jednoduchá a rychlá nabídka půjčky pro

Nabídka půjček mezi fyzickými osobami Půjčka je poskytována od 50 000 do 20 000 000 Kč....

Speciální nabídka finančních služeb

Speciální nabídka finančních služeb Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme...

Speciální nabídka finančních služeb

Speciální nabídka finančních služeb Dobrý den, máte zájem o půjčku? nabízíme...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Na vodu po velké vodě

Události |  Míla Pražák |  6. 6. 2013 | 

 

Je prakticky po povodních a média přináší obrazy zkázy a utrpení, ale také výstrah co se má a co se nemá. Přináším tedy v kostce několik otázek a odpovědí k tomuto tématu :

  1. Na jak vysoké vodě lze plout ?  Ideálně je nejezdit na řeku, pokud je stav SPA I a výše. I když voda poklesne pod SPA I, může se jednat o náročnou vodu pro nezkušené vodáky. Pokud vyrážíte na vodu, zjistěte si informace o stavu koryta a zvolte raději nafukovací lodě. Vesty nejsou pro parádu jsou nutností.
  2. Jak jsou na tom tábořiště? Dá se vůbec v nich tábořit? Prakticky se dá říct, že tam, kde byla povodeň do SPA I,II , tak byla zalita pouze plocha pro táboření. Ta podle počasí vyschne za tři až pět dní. Řada tábořišť má ale i výše položená místa, která zatopena nebyla. Při stupni SPA III je dobré se informovat na jednotlivých tábořištích, zde již mohou být zatopeny WC a sprchy, odstraňování škod může trvat déle. Majitelé tábořišť si ale jsou vědomi toho, že je třeba vše opravit co nejdříve, většinou úklidové a opravné práce trvají týden až dva. Pouze v případě, kdy velká voda vzala budovy, může jít o dlouhodobější rekonstrukci.
  3. Jaká jsou hygienická nebezpečí? V rozhlase a televizi můžeme slyšet informace, jak je nebezpečné jezdit po povodni na vodu z důvodů kontaminace vody. Například, že voda spláchne parky, kde jsou psí exkrementy. Při stupni SPA I,II se řeka víceméně drží v korytě a nevyplachuje žumpy, pouze proudí rychle korytem, případně se vylije do luk. Zde tedy žádné nebezpečí nehrozí a paradoxně na tom může být řeka lépe než za nízkého stavu, kdy řada splašků stejně do řeky odchází a nejsou tolik naředěny jako za vyššího stavu. Při SPA III je opravdu dobré na řeku vyrážet alespoň s týdenním odstupem, kdy samočistící schopnost  řeky upraví vodu do její příjatelné podoby. Také je rozdíl, zda řeka při povodni rychle odteče nebo zůstávají jezera a laguny. Tam může být opravdový problém, ale to se týká zejména spodních toků řek, kde vodák stejně nejezdí.
  4. Na co dát pozor při plavbě? Velká voda může změnit charakter koryta, může poškodit jezy a někde může vytvořit nečekané překážky v podobě padlých stromů. Proto je dobré si místa vždy dobře prohlédnout a být připraven na nenadálé situace. V některých místech může být podemletý břeh, kde může hrozit pád stromu. I když podle zákona nemají být na březích řeky žádné stavby, občas se nějaká taková vyskytuje v podobě přístřešku, který se potom může zaseknout u kamenu v řece. Očekávejte také možnost zvýšeného objemu odpadků kolem řeky z vyplavených černých skládek. Při plavbě můžete potkat i uhynulá zvířata, při nižších stupních povodně spíše vyjímečně.
  5. Je etické jezdit na vodu po povodních? Na některých řekách velká voda nezanechala žádné velké následky a vodáci tam tedy nebudou vnímáni jako vetřelci. Naopak, čím dříve se do oblastí vrátí turistický ruch a vodáci zde utratí své peníze, tím lépe pro obyvatele a na ně navázané firmy. Pokud se tedy vodák nerozhodne pomáhat postiženým povodní, určitě prospěje místnímu kraji tím, že zde při svých sportovních aktivitách utratí své peníze.

Na závěr informace, které řeky byly nejméně postižené povodní :

Ohře – max. SPA II k 6.6. bez povodně

Otava – na krátkou dobu SPA III, k 6.6. bez povodně

Jizera – zcela bez povodní

Sázava – horní tok ke Zruči nad Sázavou zcela bez povodní

 

Řeky s déletrvajícími povodněmi  stav k 6.6.:

Berounka : stále SPA I a II

Lužnice : stále SPA I a II

Vltava : stále SPA II – III (kromě horní Vltavy)

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: