Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 52 cm
Dyje 69 cm
Vltava 150 cm
Lužnice 54 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: pátek, 21. 01. 2022
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

penis enlargement That Work in South Africa 0634299958 congo dust in Honeydew, Ruimsig, Fourways, Wi
Zdravím není tohle náhodou čes...
Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Leden 2022
Po Út St Ct So Ne
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
14.07.21 Nabídka financo...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Legální a rychlé půjčky

Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na...

Legální a rychlé půjčky

Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na...

Legální a rychlé půjčky

Dobrý den, hledáte finanční pomoc za rozumných podmínek a potřebujete mít prostředky na...

Poctivá a spolehlivá půjčka do 24 hodin

Potřebuješ půjčku? Nabízím půjčky, ať už jste podnikatel, který chce začít podnikat,...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Sjeďte si kanál na Ohři !

Aktuality |  Míla Pražák |  1. 8. 2012 | 

Není větší slasti pro vodáka, sklouznout si nějakou tu šlasničku a občas se tam i trochu cvaknout nebo aspoň smočit. V Kynšperku nad Ohří se podařilo vybudovat novou atrakci pro vodáky. Tam kde se musel přenášet nebezpečný jez, je nyní nad ostrovem odbočka do leva, vodák jez obepluje kanálem. Kanál byl vyčištěn a vybagrován, jízek byl snížen a pod ním byly postaveny hrázky tak, aby nadržely vodu. Další hrázky jsou asi po sto metrech u brodu. Celou stavbu navrhoval dnes už zesnulý singlíř architekt Krise. Nechť mu je ve vodáckém nebi lehko.

Kanál jsem zatím proplul čtyřikrát, dvakrát s manželkou na Barace, přičemž se nám do lodi vešel i náš tříletý synek. Na nikoho z nás ani nešplouchlo. Proto jsem taky doporučil sjetí na této nafukovačce hejtmanovi Karlovarskému kraje panu Novotnému, který to sklouzl s manželkou a kterému jsem najížděl cestu na Noahovi. Jel jsem sám s odlehčenou špicí a nestříklo na mě. Pak jsem si ještě jednu jízdu užil se starostou města panem Svobodou opět na Barace a taky v pohodě. Ostatní vodáci ale měli plné ruce práce a když se háček chytil rukama za bort, bylo zle a loď se cvakla. Pod jezem u hrázek voda teče docela rychle a pro nezkušeného  to může být povedená taškařice. Sjíždět jízek na deblu lze, háček musím počítat s tím, že zabere do vlny a stejně ho to ohodí. Každopádně jízek není zadarmo, vodák musí něco umět a to je dobře.

Celá stavba měla rozpočet 5 miliónu, vysoutěžena byla na 3,5 miliónu a z toho město Kynšperk zaplatilo 700 000 Kč, zbytek zaplatila EU. Partnery byly Karlovarský kraj, Povodí Ohře, Vodácká Ohře a Půjčovna Dronte. Po Tuhnickém jezu je to další skvělá zpráva na této kouzelné řece. Přijeďte se přesvědčit i vy, třeba v rámci Folkové Ohře.

Míla Pražák

Komentáře

1: alena

Zasláno: 15:23 3. 8. 2012
Ahoj. Skvělá práce! Projet kanál je zážitek. Jeli jsme to v deblu s bagáží, jen psa jsme odložili na břeh. Trochu to ohodí háka, ale v horku příjemné osvěžení. Nebojte se toho.

2: viki

Zasláno: 11:49 9. 7. 2013
Ahoj, v současné době je ale díky povodním nesjízdný. Takže přenášet! jeli jsme Ohři te´d 2.7.2013, odbočili jsme dle cedule doleva a zase jsme se my i dalších 10 lodí, které automaticky zahnuly za námi, museli vracet. nevím jak dlouho jim to bude trvat zprovoznit, takže si radši zastavte a dojděte se tam podívat.

3: MílaP

Zasláno: 12:22 9. 7. 2013
Zatím podle informací má být kanál sjízdný k 15.7.2013

4: viki

Zasláno: 09:01 15. 8. 2013
Ahoj, teď jsme se vrátili ze Sázavy. Vody málo, vodáků ještě méně, ale i tak to bylo paráda. Akorát jedno mi hlava nebere: Jez Český Štenberk odjakživa nesjízdný, hlášený jako nebezpečný, v každé Kilometráži výstraha, že sportovní propusť je trvale zavřená a teď tam jezdila jedna loď za druhou. Evidentně to otevřeli, ale nikde to inzerováno nebylo.( nebo jsme to neviděli ?) My jsme bohužel končili pod hradem, koukali jsme na to pak až z ostrůvku, když jsme měli loď už na autě. Zhora to vypadá jinak, asi bylo málo vody, jinak by to bylo " o hubu " i tím retardérem. Je to uzounké a navíc byl dost silný vítr. Možná by k tomu mohl napsat pár vět někdo , kdo to projel...

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: