Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Sázava 52 cm
Jizera 87 cm
Ohře 58 cm
Vltava 61 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...

František Volek

Ahoj.prodám laminátovou vydru s pádlem,s 2 konadrama,plátno na opravy cca 2m.lod má cca 7cm...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Řeka Jihlava - spodní tok s půjčovnou

Události |  Míla Pražák |  15. 5. 2012 | 

 

„Už koncem léta minulého roku jsme přijali pozvání od kamarádů z Dolních Kounic na vyzkoušení naší nové třímístné lodě Noah na Jihlavce.Jedná se opravdu o řeku Jihlava, ale tady jí říkají Jihlavka. Rádi by tu zprovoznily půjčovnu kánoí a přispěli k propagaci svého okolí.

Jihlavka v okolí Dolních Kounic a především níže je unikátní ukázkou toku střední nížinné řeky částečně přirozeně meandrující říčními nánosy.Nečekejte tu tedy žádné velké peřeje a sjízdné jezy! Největší překážkou pro Vás budou spadané stromy  a meandrující koryto. Během naší plavby jsme nepotkali žádné vodáky, a tak jsme si mohli vychutnat nezvyklý klid v příjemném  stínu  pobřežních porostů a věnovat pozornost místní fauně a flóře (řeka protéká přírodním parkem Niva Jihlava).

Na řece nejsou žádná výdejní místa vše se řeší dohodou. Doporučují se úseky Ivančice Střibský mlýn 36,1km-Dolní Kounice –hřiště cca 27,7km anebo až Medlov 20,5km, Dolní Kounice – Medlov, pro zdatnější až Cvrčovice splav 14,8km. Lodě se přivezou na domluvené místo a dohodnutém místě pak budou vyzvednuty.

 

Popis úseku Jihlavy

Na Jihlavku jsme nasedli pod splavem v Dolních Kounicích (naprosto antivodácké dílo!) Už po cca 200metrech byly vidět na pravém břehu zbytky kláštera Rosa Coeli, nad ním vypínající zámek byl ale skryt vegetací. Řeka tu teče klidně s malými peřejkami, kde je nutno hlídat hloubku. Po dalších cca 500 metrech  nám byla avizována budoucí zastávka u hřiště –Hospůdky na Hřišti, kde se točí výborné Svijany. Mimochodem je to v podstatě jediná možnost se občerstvit, další občerstvení je až na splavě v Cvrčovicích! Pak už se za zatáčkou vynoří první ostrůvek , který je možno dle stavu vody splout podél obou břehů.

Jihlava

 

Na korytě řeky je patrná jeho úprava z počátku 70let minulého století, kterou lze sledovat cca až po Kupařovice. Tady nás čekalo milé oživení v podobě větší peřejky na místě bývalého splavu. Pod Kupařovicemi je řeka po pravé straně svázána hrází , která je pravidelně sekána a vede po ní stezka hojně využívaná i cyklisty. Blížíme se k medlovskému splavu, cca 200metrů před ním po pravé straně je koryto upraveno pro napájení bývalých slepých ramen. Medlovský splav, je protržený a za určitého stavu i sjízdný.Pod splavem doznal tok řeky změny, koryto je zarostlejší více meandruje. Tento úsek až k druhému medlovskému mostu historické konstrukce je svou divokostí, meandry s vysokými břehy velmi působivý a přitažlivý! Doporučuji!

Web půjčovny : www.okolojihlavky.cz

Ilustrační foto galerie Jihlavka

Komentáře

1: Alena

Zasláno: 15:50 3. 8. 2014
Dobrý den, opravte si pls gramatiku :"Rádi by tu zprovoznily půjčovnu kánoí a přispěli k propagaci svého okolí." - příčestí :-) Jinak díky za info
Přeji krásné léto A.Vaškeová

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: