Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Lužnice 132 cm
Dyje 69 cm
Dyje 38 cm
Vltava 150 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...

František Volek

Ahoj.prodám laminátovou vydru s pádlem,s 2 konadrama,plátno na opravy cca 2m.lod má cca 7cm...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Třebůvka a Moravská Sázava na počátku března

Události |  Bootsman |  9. 3. 2012 | 

Mnoho vody uplynulo od doby kdy jsem ve vodě pádlo smočil. Celý dlouhý nekonečný únor mé kosti středního věku nepoznali co je to chlad dvou stupňové vody. Naštěstí je tu březen a s ním rozbíhající se vodácká sezóna,která vlastně nikdy nekončí.

Z důvodu organizačních zmatků a jiných technických problémů při pořádání LEDOBOŘENÍ jsem tedy do Tržku nedorazil a vybral jsem si prostě jiné říčky,které jsou v mém bližším dosahu. V průběhu týdne před víkendem jsem pokecal i s Honzou s kterým jsem loni absolvoval Moravskou Sázavu /pro Huga: jel jsi tehdy s námi a Honza byl ten kajakář :-) / a ten mi nabídnul účast na jejich splutí Třebůvky.

Rád souhlasím protože Třebůvku znám jen z břehu a to ještě jen tu část co vlastně neteče,protože cesta vede kolem nadjezí a tam opravdu o pěřejku či meandr nenarazím. Je sobota ráno a doráží Aleš s Pavlem.

Vyrazíme na místo srazu kde využíváme hromadné přepravy (rodinný Transit a vlek) a pak už jen hurá do Mezihoří kde budeme začínat. Počasí nám nastavuje né zrcadlo ale tu vlídnější tvář. Je azůro. Vody je dost (fyzicky okouknuté LG-Loštice hlásí 155cm, to virtuální 106cm). Horní část říčky je sice silně zregulována,ale není to zas úplně ta industriální podoba a navíc to trvá tak 3km. Pak už je to svižně tekoucí a meandrující říčka s obtížností WW1.

Prostě a jednoduše kochací říčka,ale né vše je úplně zadarmo nebo bez základní znalosti ovládání lodě. Pár vypečených míst se tu najde taky. Za všechny uvedu třeba zbytek stromu za poměrně svižnou zatáčkou přímo uprostřed proudnice nebo nízký mostek kde jsem se hezky zašprajcnul a málem osobně teplotu vody přeměřil.

Na trase jsou i jezy,které po prohlédnutí jsou většinou nějakou stopou sjízdné.Za uvedeného stavu je to spíš materiálovka. Jen u toho prvního se tvoří slušný válec,který by měl vzbudit pozornost.

Najde se i pár pěkných míst kde jde příjemně zasurfovat. Splouvaný úsek má zhruba 16km a v klidu a pohodě je za námi po 4hodinách poklidné plavby. Prima. Doporučuji

 

V neděli se vydáváme s Alešem a Pavlem na Moravskou Sázavu. A jelikož Aleš v sobotu chytil nějakou formu třesavky tak volíme krátkou variantu splutí. Dáváme tedy jen 10km z Hoštejna do Zábřehu.

Za stavu 116cm a 16,6m3 je z říčky už jen splachovací záležitost, pouze vlnky jsou delší a o něco vyšší . Bohužel však zcela zmizí technické průjezdy mezi kameny a surfovací vlnky jsou taky pryč. Jedinný úsek,který má za této vody své kouzlo je tak jen 2km část nad lodějnicí a pod ní. Zde je však vhodné prohlédnout si váleček,který nabere podobu vlnoválce ale pouští.

Na řece jsme ten den rozhodně nebyli sami (viz výše). A na soutoku z Březnou další parta co ji jela vyzkoušet  v kombinaci s Moravskou Sázavou. Končíme na lodějnici. Tatranka a téééé. Přebalit a hurá k domovům.

článek převzat z webíku O.M.C.

Komentáře

1: Bootsman

Zasláno: 15:04 9. 3. 2012
Jen tak mimochodem, nastávajíci neděli(11.3.) položím zase. A buď na Moravskou Sázavu v Tátenici a nebo na Moravu v Hanušovicích. Lidi nejsou a tak mám vodu hezky sám pro sebe. Těch pár šílenců,co daj plavidlo na hladinu jako já potkám rád. A jen tak navíc ty pohledy z okolo jedoucích aut co maj na střeše lyže a boby stojí taky zato :-)) . V případě náhlého zájmu zde kontaktní tele: 721 818 513

2: Míla

Zasláno: 15:09 9. 3. 2012
Móc hezký Bootsmane, tak pěknou vodu, hezký počasí a dobrý pivo!

3: Bootsman

Zasláno: 15:12 9. 3. 2012
No ty jsi to taky za móóóóřem užij. Určitě už máš přípravy v plném proudu :-)

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: