Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Jizera 240 cm
Vltava 29 cm
Lužnice 108 cm
Berounka 60 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Prosincová Moravská Sázava

Události |  Bootsman |  12. 12. 2011 | 

Ruce mají opět už pár týdnů cukání po nepřítomnosti pádla v ruce. V pátek umísťuji na raft výzvu o tom že pojedu a jestli se někdo přidá. Prognóza na nastoupání Moravy je víc než příznivá,ale o to větší je zklamání z toho že vůbec nevyšla. Je sobota ráno a okukuju LG na řekách v mém okolí. Ejhle Moravská teče. Je osm a na raft dávám echo o tom že když se nikdo nepřidal takže nic a škoda. Sám se ale chystám k odjezdu do Hoštejna kde Moravská Sázava přibírá Březnou,která je původcem toho že v Moravské je vody na limitu a dá se jet.

Kája se sice lehce čílí že pojedu sám a že tak porušuji to co se furt učím a ostatním vtloukám do hlavy. Slibuji že pojedu víc jak opatrně a že se budu pravidelně hlásit.

V deset jsem v Hoštejně a dávám Tydríska na vodu. Opouštím pevné břehy a vydávám se na deset kilometrů plavby. Vody je opravdu na limitu a o drcnutí není v místech kde je řeka široká nouze.

Pod Hoštejnem registruji strom přes řečiště. Přistávám a obnáším. Za jiné situace,tj. za přítomnosti dalších,bych ho zkusil přejet,ale takhle nemám sebemenší touhu cokoliv riskovat nad únosnou mez.

Dostávám společnost. Hejno kačenek maká přede mnou a zůstane to tak až k lupěnskému splavu.

U tábora nad Hněvkovem si dávám první kouřovou pauzu a informuji Karolinu mobilem.

Těsně nad hněvkovským mostkem je malá vlnka a tak zkouším zasurfovat. Jde to blbě,pod lodí je málo vody a z pádla je tak spíš bidlo. Nakonec se povede a pár minut si tak lebedím na místě. V Lupěném na mě čeká esíčko pod vlakovým mostem.

Projíždím čistě bez kontaktu. Blíži se jez u Lupěného. Najíždím opatrně, bo jez se v létě opravoval a nevím jestli je vše hotovo. Je vidět že voda už jde přes korunu jezu a tak se dá najet až úplně k jezu a zabočit do přítoku potoka Nemilka. Tady je stojatá voda a na ní ledový škraloup. Tak si dám asi deset metrů ledoboření. Jez obnáším a zároveň registruji to že charakteristika podjezí je jiná, z mého pohledu k horšímu.

Tvoří se tu dva válce,při stávajícím průtoku tak do dvou metrů délky. Pro ty co to jezdí na vzducholodi to bude při vyšším průtoku asi pěkná past.Opět o sobě dávám mobilem vědět.

Pod „americkou loučkou“ jak je to tady zvykově pojmenováno je pěkná peřejka kde je nutno jet buď při levé straně,ale na to je málo vody a nebo si udělat mezi kameny slalom. Najíždím na střed,po pravé straně objíždím první,pak traverz doprava a objet kámen zleva,pádlem marně chytám vodu,jen škrábu dno,nemám rychlost a proud mě tak nahazuje středem na šutr. Už se vidím při koupání. Naštěstí to pádlem opřeným o další šutr ustojím a můžu tak objet další šutr zprava. Jsem venku a v lodi ani kapička. Fuj,moc mi ale nechybělo. Za vyššího stavu to jde lépe.

Přistávám u loděnice a volám si odvoz. Prima strávené dopoledne je pryč,ale moje já je uspokojeno. Zas chvíli vydržím na suchu

článek převzat z webíku OMC

Komentáře

1: žralok

Zasláno: 10:01 13. 12. 2011
Máš můj obdiv hoblovat letní suchostav v takovým počasí potřebuje nutně dávku fanatismu . V takovej zimě se nevydávám ani na zajímavý a jindy těžko jezditelný věci .

2: Jirka.J

Zasláno: 13:54 14. 12. 2011
To je ono, zimní vodáctví je to pravé, nepálí slunce, nežerou komáři. Moravskou Sázavu jsem parkrát jel, zkoušeli jsme i Březnou, ale tam nás vyhnalo málo vody. Určitě se v zimě na něco chystám taky.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: