Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Lužnice 132 cm
Dyje 136 cm
Lužnice 54 cm
Vltava 102 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: čtvrtek, 15. 04. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčky pro všechny do 24 hodin.
Půjčky za 24 hodin pro celou z...
seriózní a rychlá nabídka půjčky.
Poskytujeme vám půjčky za velm...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Potřebujete 100% financování? marcela.krejsa01@gmail.com
Dobrý večer, chtěla bych se ze...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Duben 2021
Po Út St Ct So Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
04.06.21 12. ročník Pádl...
10.10.21 Jsme soukromí v...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Úvěry lidem v bolestech

Dobrý den, mám kapitál, který bude použit k poskytnutí krátkodobých a dlouhodobých...

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK...

50 000 do 10 000 000 Kč

Potřebuješ půjčku? Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení...

Rychlá nabídka úvěru.

Dobrý den, pane / paní, tímto e-mailem vám nabízím moje fundraisingové služby, pokud jste v...


Nejnovější komentáře

Čestná a spolehlivá půjčka do... Čestná a spolehlivá půjčka do... Potřebujete 100% financování?:... Spolehlivá a rychlá finanční p... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
 

Moravian wave

Události |  Bootsman |  17. 8. 2011 | 

Ano takto "světově a cizojazyčně" byl pojmenován druhý ročník rodinné plavby po Moravě.

Takže po minimálně tří měsíční vývěsce připravované akce na O.M.C. se k účasti na akci z bandy plnohodnotně přihlásil pouze Dandy. Ostatním váženým společníkům bandy bohužel nebylo dopřáno účasti z různých,převážně pracovních důvodů. Jo holt práce,práce,práce.

Pátek 5.8. Kolem sedmé večerní dorážíme na plácek u hřiště v Hanušovicích, další část bandy už je na místě neb se přesouvala dříve vlakem. Jen „nedočkavec“ Dandy už dorazil na místo v brzkých odpoledních hodinách a tak hlásí že je tu i další vodácká parta. Jen jak se uvítáme referuje že je tu nějakej Franta se skauty. Dám dotaz jestli jsou z Ronova. Odpovědí je že ano a tak jdu Frantu pozdravit. Kde všude na něj narazím je opravdu zajímavé. No holt ta naše republika a v ní sjízdné řeky není velká.

Postavíme základnu a vzhůru do hospůdky u hřiště na mého oblíbeného Šeráčka 11°. Dáme pár pivišť a jdem za Ronovákama,kteří mezitím založili ohýnek.

Vedou se keci a koluje láhev slivovice měkčená medem – mňam. Franta dá k lepšímu jednu rychlostory znějíci nějak takto:“Jedem banda po vodě,kajakáři a on na singlu. Potká je jiná loď a zní dotaz proč má jen půlku pádla? Jeho dobrý kamarád podává vysvětlení. Franta je socka a na druhou půlku pádla už nemá peníze.“ Přidám taky poslední zážitek z Moravice:“hlas z raftu – pane můžete nám ukázat toho eskymáka? Odpověď – řekněte si kajakářům – dva jedou kolem. Testnu hloubku a říkám že je stejně málo vody. Odpověď z raftu – ale vždyť máte přilby“ . No a takovejch story padá ještě víc. Kolem jedné se odvaluju do spacáku.

Sobota 6.8. Ráno nemůžu nějak dospat a tak jsu ze spacáku venku kolem půl šestý. Zjišťuji že v noci asi pršelo. Moje referuje že nepršelo,ale přímo chcalo.

To je fajn,aspoň se zpomalí pokles vody,která je už tak na dolní hranici pro pohodlné splutí. Kolem půl deváté doráží auto z půjčovny s loďmi pro ostatní. Já a Karolina pojedem na samodomo výtvorech.

Přijíždí i můj táta,co byl naverbován jako přepravní služba a my tak můžem jet na lehko.

Nováčkům se snažím ukázat co a jak dělat s vařečkou. Stanovím pořadí v kterém se pojede. A pak už položit lodě na vodu a vyrazit. První odrážím já. Raději hned na prvním štěrkovém náplavu přistávám ať vidím co se bude dít. Do další lodě nasedá moje sestra,kamoš Mates a jeho skoro adoptivní dcera Klárka. Jen co odrazí už je tu čochtan. Ještě že jsem nejel dál,takhle pochytám pádlo a loď hned a nemusím se s tím táhnout bůh ví kam. Převlíkačka. Nastupuje posádka noviců ve složení Zlatka a Lukáš. Lukáš už sice párkrát jel,ale na raftu. Jedou a OK. Pak postupně zbytek. Tak tedy odjíždím a hlásím scuk pod „magneťákem“ .

Poslední jede Dandy jako zajišťovací jednotka. Pod magneťákem se sjíždíme. Jen Zlatka s Lukášem si dali při odjezdu břehuláka. Další scuk bude pod mostkem na konci Hanušovic. Nějak nedojíždí Markéta,Mates a Klárka. Už to trvá nějak dlouho a tak se raději jdu po cestě nahoru podívat co a jak. Když objížděli skálu co jde nepříjemně do toku tak se dostali do vracáku a nestíhali vyrovnat a byl další čochtan. Po ujetí necelých dvou a půl kilometrech máme už tři. To bude sranda,před sebou máme dalších 24km. Pak už se to nějak na chvíli dalo do pohybu. Stavíme v Raškově. Převlíkačka. Pán z domu přes cestu nabízí čaj. Příjemné překvapení.

Doráží nás tím že je z Prahy. Čelist padá skoro na zem. Pokecáme,slivovičky dáme okoštovat a zas hurá na vodu. Parkujem v Bohdíkově těsně nad mostem. Přes cestu je hospoda „U Seppla“,tradiční to zastávka. Dobře se tu vaří a tak všichni poobjedváme. Malá Klárka je plná dojmů,vykoupaná ve studené vodě a tak požaduje maminku. Toto přání je jí splněno. Dál s námi už ale nepokračuje. Tímto jsme nabrali zpoždění,které se nám už nepodaří dohnat.Začínám mít první obavy zda dojedem za světla.

A už zase na vodu. Pár set metrů a je tu Bohdíkovský jez. Okouknout a hurá na to.

 

Vody je málo a tak je to jízda po smirkovým papíře. Sjedou všechny lodě. Po cestě na nás štěká kdejakej pes. A už je tu jez u Aloisova. V pravo vyvrácenej pařez a tak jediná cesta je těsně při levé straně a nebo obnášet.

Dandy a já jedem,zbytek obnáší. A zas dál. Voda příjemně teče. Za chvíli bude jez V Rudě. Obnášíme všichni,protože je to kolmá potvora.

Pauza na cígo a zas dál. Zase rychle teče a opět další jízek. Tentokrát u Bartoňova. Je samej larsen a tak zase obnášíme. Pod ním je v řece nepříjemný strom,může z něho být i pořádná past. Ještě že nás Franta o něm informoval. Lodě se dají naštěstí při pravé straně podstrkat. Pak už je krásná pasáž rychlé a meandrující vody s občasnou peřejkou až k papírenskému jezu nad Olšany. Obnášíme. Následuje peřejka a pak už průjezd kolem papírny. Okoukneme stupínek pod papírnou ať víme kde je průjezdný.

Dám info že po pár desítkách metrů je další a tam jedem na ostro. Jedu stopu a všichni na mnou. Čistý průjezd,žádné koupání. V meandrech u Bohutína přetahujeme strom.

V jednom z meandrů se dostává Kája špicí lodě do sevření kořenů a proud ji drží . Nemůže se z toho dostat. Musím do vody vyprostit lodičku. Loď jde ztuha ven a Kája lehce pod vodu. Pak další strom podstrkujeme.Opět další jez,tentokrát u Chromče. Přetahujeme a je tatranková pauza. Dvou stupeň je dnes zadarmo,ale za větší vody dokáže pěkně zatopit loď.

V dalším meandru to Káju zažene pod vrbičku a další čochtan. Říká že už je hodně unavená a tak nestihla uhnout. Ale je bojovník a navíc ví že už bude brzo konec. Nad Postřelmovem přetahujeme poslední strom dnešního dne. Na stavbě – opravuje se most v Postřelmově není ani noha a tak projíždíme. Jen při přistání nad ním dává Markéta a Matesem břehuláka. Do kempíku zbývá posledních pár set metrů. Slůňo je těsně nad obzorem. Kolem osmé jsme na místě.Většina značně fyzicky vysáta. Stavíme stany,holky daváj teplou sprchu. Pak pivko,večeře na klacku.

Někteří okamžitě odpadávají do spacáků. Poslední od skomírajícího ohně odcházím já a Momek.

Neděle 7.8. Ráno jsem zas kolem šesté na nohou. Vařím si kafíčko a čekám na další probouzející se spáče. Stavím vodu na gulášovku. Ze stanů se postupně derou lidičky v různém stadiu ubytosti svalstva z včerejšího dne.

Moje ségra to vzdává,včera toho měla dost a předchozí pád z kola jí toho taky moc nepřidal. Mates bude dnes singlit.

Dnes nás čeká už příjemných 16km. Na vodu dáme kolem půl desáte. Nad Leštinou obnášíme strom. Přistáváme pod mostem v Leštině a jdem na pivko ke Keprtům.

Dáváme si i včasný oběd. Doporučuji zde jíst,vaří se tu dobře. O půl jedné jsme zase na vodě.

Koukám co poslední velká voda provedla v jednotlivých meandrech za změny. Pár jich je. Hlubší zářezy do břehu tu evidentně jsou. Pauza na potřebu u soutoku s Moravskou Sázavou. Pár fotek a zas dál. Za chvíli je tu jez u Lukavice. Jedem všichni. Holky na Háčku dostávají svůj povinný příděl vody.

 

Vybíračka a zas dál. Voda příjemně teče i když se to místy nezdá. Poslední pauzu dáváme tak dva kiláčky nad jezem u Háje.

Zbývá nám už jen překonat nadjezí přetáhnout lodě do náhonu a dojet na konec naší cesty. V bezpečné vzdálenosti od elektrárny vytahujeme lodě,které dotáhnem před vilu Háj . Konec cesty. Volám na půjčovnu,tátovi a skoro tchánovi že nás můžou vyzvednout.

Kazí se počasí a přichází pořádný slejvák. Ale to nám už nevadí. Jsme v suchu a já doufám že si to všichni užili.

Nikdo mi ostatně na hlas nenadává. Odjíždíme k domovu. Ještě musím zjistit Dandymu vlakové spojení. Pokecáme a pak ho Kája odváží na nádraží.

Tímto ti Dandy děkuji za pomoc s tou chasou. Lukášovi se Zlatkou děkuji za to jak jako nováčci zapadli a při plavbě připojili ruku k vzájemné výpomoci. Všem ostatním také dík – bylo mi s Vámi dobře.

Foto: Bootsman a Dandy

článek převzat z webíku O.M.C.

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 08:33 17. 8. 2011
Boo,ten článek je pěknej. Moc se mi líbí hnedle to úvodní foto,jak stojíte s Karolinou u Tydrísků. Beruška pěkně svítí :) :) !! Ten kšilt má Kája kvůli odrazu slunce od lodi?? :)

2: Bootsman

Zasláno: 09:18 17. 8. 2011
Šiltovku má kvůli tomu aby nemusela furt otírat brejle od občasného deště a odpoledne kvůli slůňu. Loďka je naštěstí matná a tak moc odlesky neháže

3: Dandy

Zasláno: 19:20 17. 8. 2011
Boo,příště se zas rád přidám:-).Díky za skvělou akci.Škoda, že jsme to nejeli na týden:-)))

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: