Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Jizera 178 cm
Dyje 69 cm
Sázava 48 cm
Lužnice 70 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Vodácký sen podruhé

Vodácké povídky |  Pekostalka |  25. 7. 2011 | 

:o) Tak přidám ještě jeden ze "šuplíčku"  - vlastně dva ...

A ta Sázava tak řvala………

 Ahoj kamarádi,

 tak Vám musím napsat, jak bylo na letošní 1. Sázavě.  

Vyrazili jsme ze Zlenice. 10.2.2010 -  Nevím jak je to možné, ale jsou tam kameny - teda spíš butry a je to tam pěkná divočina. Asi jak zužovali to koryto nebo co ?? Co se za ten rok nezmění :o) Naposledy, když jsem tam byla na procházce, tak to tam teklo víc, ale tohle , to jsem nečekala. Zlenice = volej už teda neplatí.

Vody bylo po tom tání taky hodně, takže jsme měli i trochu strach.. Ta řeka tak hrozně řvala !!!! Měli jsme kánoe a byli jsme při pohledu na tu divočinu  vděčni za vesty. Měla jsem takový to bušení srdce, jak máš vždycky, než do toho vlítneš :o) Adrenalin jako prase !!!. Nechápu, ale nakonec jsme se do toho vrhli. Jelo to hrozně rychle. Kupodivu ani žádná kolize. Jsem úplně koukala jak nám to šlo  -  no prostě byl to hukot !!!  Neoprény jsme si nakonec  vzali, a opravdu se hodily. Bez nich by jsme byli pěkně namydlený. Voda byla ledová jako dvě prasata :o) a ještě to sněžení do toho. U břehu taková ta ledová krusta . Ruce nám přimrzaly k pádlům – teda kromě Bartoně, protože ten má to pádlo vychytaný :o)

Co nás ale překvapilo nejvíc bylo, že měli otevřeno u toho  "nového kajaku " – nemůžu tam tomu nějak přijít na jméno. Měli jsme teda co dělat, abychom se v tom fofru dostali z proudu ke břehu, ale nakonec se podařilo . Tak že zasedneme a trochu to vydýcháme.   Bylo tam pár trempíků s kytarami, hořela udírna a měli tam takové ty vytápěcí stojany. Byla to teda  paráda !!!.Vynikající gulášovka (stála v ní lžíce) udili tam i nějaké maso nebo co... no vonělo to .....a čepovali řezaného Kozla a Plzeň. Chyběj tam jen Melounek a bylo to jak ve vodáckém ráji :o)

Jak jsme byli zmrzlí, tak po té polévce a klobáskách z udírny jsme pomalu začali roztávat... no nechtělo se nám, ale vyrazili jsme. Přeci jen se brzy stmívá a v tomhle jet po tmě bylo dost riskantní . Ten „ Bartoňovic" jez nebyl skoro vidět co bylo vody ! Sjet se to dalo v klidu. Jediný problém byl pak u Jugošky, hrozně to táhlo na tu skálu vlevo, ale byli jsme ta no připraveni, tak jsem si najížděli hodně doprava :o)  Tady dole to bylo hodně divoké, myslím z Týnce do Piko. Museli jsme hodně makat !!!

Dojeli jsme asi kolem půl pátý – kupodivu ještě nebyla tma . Klepali jsme kosu,  ale byli jsme nadšený :) Úplně se nám třásly nohy, když jsme vylezli z lodí  a nemyslím, že to bylo zimou. Tak jsme se přebalili do suchého udělali hromadnou fotku a dali si rum... a ta řeka pořád tak řvala.  Dalo by se klidně jet dál,  krása !

No a pak jsem se vzbudila ! Strašně mě bolely ruce ..:) a byla jsem úplně vyřízená :o):o) Jirka teda nic neříkal, že bych sebou nějak mlela. Ale... teda.... to bylo  - to to jelo !!!!!!  

 Jo a kluci Bigfishi, Bartoni, Škrámo...ty Vaše neoprény... to byl sen :o) Měli jste je takový pěkně hráškově zelený :o)  My s holkama jsme teda měly ty černo – červený – takže za nás  nuda, nuda, šeď, šeď :) – to jen tak pro dobarvení  situace :o) - Prý že se nezdají barevné sny :o)

No a tady si dovolím přidat Bigfishovu reakci, kterému se asi z toho všeho zimního nedostatku zdál také jeden strašidelnééj  - vodáckej :o)

 Co se zdálo Bigfishovi........

Nedávno se mi zdálo taky o vodě. Byla to asi opožděná reakce na 4jezy, protože se to jelo v Praze a dost prapodivně směrem proti proudu, tedy od Karlova mostu k Vyšehradu(i když tak tekla i voda). No a já jsem nevycházel s údivu, protože tam byli snad úplně všichni co jsem kdy v životě potkal a poznal, takže docela slušná flotila i když jsou samozřejmě i daleko větší. No a tak si jedeme na nějaké jole, nebo spíš takovém větším rybářském dřevěném člunu, kde nás bylo tak osm a blížíme se k prvnímu jezu, který byl hned vedle pískové pláže . A na ní spousta čumilů a červených břicháčů a všichni dost zticha...... a pak to přišlo a my se dostali na korunu toho jezu a koukáme, že to není ani tak jez, jako spíše 80metrovej skokanskej můstek a dole vracák jak deset sviní a v něm spousta kamenů a železné šíny, sem tam nějaká traverza . No a neprobudil jsem se a sjeli jsme to. Pokud vím tak jsme přežili všichni, jen jsme se nějak doplácali ke břehu, každý na jinou stranu...Abych pravdu řekl,nebral jsem to jako veselej a pohodovej sen,takže ten Tvůj Ti dost závidím...tak zatíííím Ahóóój a dalším vodám zdar,zdar,zdar                     Bigfish               

 

 

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 15:31 26. 7. 2011
Teda vy ale máte sny :) :) !!! To já bych ty svoje sem napsat nemohl,tady to čtou i malé děti a vlastně ani nejsou o vodě :) :).
Pěkné počteníčko.

2: Pekostalka

Zasláno: 20:30 26. 7. 2011
No občas mívám také z jiného soudku..... Pravda ale je, že poslední dobou na to není moc čas. To vypukne zase přes zimu :o) To bude zase kvalitní akční snění ...:o)

3: Bendik

Zasláno: 23:42 29. 7. 2011
No s vodáckými sny to mám někdy taky hodně zajímavý, většinou se mi něco zdá když mě nějaká řeka ztrestá :), v jednom se mi dokonce zdálo, že sem jel jez on to ani to nebyl ani jez jako spíš nájezd a sjezd, nedokážu si to vysvětlit, ale voda si tekla v klidu na horu pak 3 m rovinka a zase dolů. Samostřejmě to bylo za vyššího stavu takže se to dalo sjet, ale nebylo to jen tak. No už si přesně nevzpomínám, ale určitě sem se tam koupal a lovil lod ze studený vody :DDD

4: Čolek

Zasláno: 08:29 31. 7. 2011
Re Bendik : Já si vždycky vybavím ten vodácký sen (Proč bychom se netopili) o tom,jak vpluli do Vodáckého ráje (Kudla s Volejníkem). Pěkné v knížce i v tom seriálu.

5: Míla

Zasláno: 10:28 31. 7. 2011
To je pěknej námět - vodácký sny. Osmnáct let jsem jezdil jako hlavní vedoucí s dětským vodáckým táborem a ty sny se točily právě kolem toho, co by se mohlo stát. Ale jeden sen se mi stále opakoval a pak věřte nebo nevěřte, jsem ho fakt zažil přesně tak, jak se mi zdál i v realitě. Ale to je možná taky na článek...

6: Čolek

Zasláno: 10:41 31. 7. 2011
To jo ... to určitě Mílo napiš.Já bohužel žádný vodácký sny nemám .... a ty co mám jsou taky divoký,ale ne o vodě :) :) :) .

7: Pekostalka

Zasláno: 21:26 31. 7. 2011
Tak sem s tím Mílo :o)

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: