Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Jizera 158 cm
Vltava 97 cm
Sázava 69 cm
Ohře 58 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: úterý, 22. 06. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

UMaine Diploma, UMO Diploma, University of Maine Diploma
Buy UMaine Diploma, UMO Diplom...
John Jay College of Criminal Justice Diploma, Buy Fake Diploma from buydiploma.com
Buy a John Jay College of Crim...
Where can i buy SIUE diploma fast online?
How to buy an SIUE Diploma onl...
How to get a fake Karlsruhe Institute of Technology diploma online?
How to get a fake Karlsruhe In...
Order a fake Villanova University degree in USA, Buy diplomas
Order a fake Villanova Univers...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2021
Po Út St Ct So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Vážná a spolehlivá nabídka půjčky

Fyzické osoby české, slovenské a po celém světě Nabízím půjčky od 2 000 do 20 000 000 Kč...

Vážná a spolehlivá nabídka půjčky

seriózní nabídka půjčky Fyzické osoby české, slovenské a po celém světě Nabízím...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...


Nejnovější komentáře

Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe...
 

Hlášení ze Sázavy

Události |  Pekostalka |  18. 7. 2011 | 

Ahoj, slíbila jsem že napíšu jak bylo na Sázavě… Tak tady to je. Vyrazili jsme už v pátek s tím, že přespíme ve Zlenici. Myslela jsem, že tady snad nebude ani moc o čem psát, ale je. Když jsme dorazili, tak jsme byli v kempu téměř  sami. Postavili jsme si stany do růžku kousek od ohniště a šli na pivo, abychom probrali jaký byl týden a tak. Měli jsme s sebou i jednoho oslavence, resp oslavenkyni – sweet 19 J, takže jsme jí popřáli a  zapálili svíčky na dortu ( ochotně nám ho majitelé v hotelu schovali do lednice). No a protože Peťa přivezl 96% masové buřty, co jsou ta zbylá 4% nikdo neví a Jirka přivezl kufr dřeva, tak jsme se vydali k ohništi, že si je opečeme. Čekalo nás však nemilé překvapení. Pominu, že si  Ti co přijeli po nás, postavili stan téměř  do našeho vchodu i když kolem byla hromada místa. Byla to parta s rafty a dětmi odhadem  30 hlav, kteří si všude  rozbili sedátka a grily a mega stany a zabrali v podstatě celý prostor pro sebe, včetně ohniště , do kterého si postavili grily , takže nebyla šance se sem se špekáčkem vůbec propasírovat.. A čekat, až zalehnou ?? To vypadalo na dlouho .  Nařkli nás pak ještě, že jim náš pes ( cca 30 cm v kohoutku) sežral guláš, který měli ve stanu ať si ho hlídáme (což děláme pokaždé – zvlášť když se někde hemží psi a děti – člověk nikdy neví ! ). Nakonec se zjistilo, že to byl jeden z místních psů.  Mimochodem  byli to asi jejich psi, kteří   pak ráno sežrali našim psům žrádlo J, když byli všichni ještě zalezlí ve stanech a psi volně pobíhali po kempu a očůráváli nám všem stany.  Takže jsme si přenosili dříví dolů k řece k ohništi uprostřed cizích stanů  oheň nikdo nedělal, protože neměli dřevo a tak jsme ho prostě  rozdělali tam. Za chvíli se k nám (zeptali se, jestli by si také mohli buřty opéci) přidali další vodáci. Parta lidí z jižních Čech, pak vytáhli vedle stanující Moraváci kytaru a byla pohoda. Něco jsme popili, poklobásili. Zpívalo se do rána a musím říct, že to bylo moc fajn.

 

Ráno jsme se sbalili a vyrazili do Čerčan pro lodě. V instrukcích bylo do 12 hodin, takže jsme jeli včas, abychom to stihli a nezdržovali. Lodě vydával jeden – občas  dva lidé, takže tam byla fronta jako blázen. Strávili jsme spolu s ostatními v tom největším pařáku asi hodinu a půl.    Avizovaných 71 čísel vody také v nedohlednu. Ještě jsem zachytila nějakou informaci o tom, že za hodinu zpoždění  při vrácení lodí 300Kč –  Později jsem si říkala, že by nám spíš měli zaplatit za to, že jsme vůbec dojeli (došli) a předali jim lodě v celku J. No a protože jsme se na řece nechtěli moc tlačit JTak jsme šli na Palubu něco pojíst s tím, že vyrazíme později.  Měli jsme doprovodné vozidlo, takže jsme jeli nalehko. Domluvili jsme se, že se sejdeme ve Zbořeňáku a půjdeme se podívat na zříceninu. Pak jsme vyrazili s tím, že ve čytři tam. Byl pařák, volej.

                               

                                          ( ....jak vidíte,byla to dřina  :) :) !!!   )

Vodáci byli rozložení po řece, takže to docela šlo. Jezy byly většinou suché – všechno jsme tahali, ale jelo se. Ve Zbořeňáku u občerstvení bylo narváno, takže vystoupáme na  hrad.  Krásná panoramata a ani noha ! Vedro bylo ale úmorné, tak jsme si při zpáteční cestě dali dole limču a jeli do kempu v Týnci.  Stany už jsme měli postavené a kupodivu to tu nebylo tak hrozné, jak jsme očekávali… asi jak se to rozlezlo v tom velkém prostoru. U stanů jsme měli ohniště ( od kterého nám někdo odnosil všechny kameny, něž jsme se vrátili z obchůzky) . Děti od sousedního stanu nám pak napráskaly, že nám zase stan očůrávali nějací velcí psi – tomu říkám impregnace.  Část party, která šla do pizzerie  (má reklamu téměř všude), se vrátila úplně vyřízená, protože čekali na jídlo přes hodinu, druhá,  přehřátá odpadla do stanů.  Oheň se nakonec ale dělal. Večer jsem zaslechla, že jímka nestíhá, takže ještě přijel ( slyšela jsem ho 2x než jsem usnula) fekálník a udělal trochu místa JV noci byl celkem klid – sem tam kytara a nějaký výkřik, ale v klidu. 

 

Vzbudil mě až pes, který se dobýval ven – náš pes J. Takže jsem hezky v klidu vyřídila vše potřebné, než začne mumraj. Koukala jsem na mlhou zahalený jez, který vypadal hodně bídně, ale přeci jen relativně sjízdně. Postavila jsem na čaj a čekala až začnou svištět zipy J. Dala nažrat psům (to co nám zbylo). Zajímala je ale spíš kost ze včerejšího kolínka… - požitkáři ! Postupně jsme se nasnídali,  zabalili, naložili věci do auta, poklidili bordel ( nebyl po nás) a vyrazili na hrad kouknout se na netopýry.  Prohlídka Týnce byla opravdu hodně milá. Paní ochotná, pustila nás i se psem. Prohlédli jsme si výstavu porcelánu, fotografií a hraček, na kterých si někteří doslova ulítli JPak jsme šli do věže kouknout se na netopýry. Údajně je nedávno počítali, takže jich tam (samiček s dětmi) bylo 150 kousků… - nechápu jak to mohli spočítat??  To vše za lidových 30Kč . Navrch jsme dostali krásné razítko do cancáku a vyrazili pro vodu do Lidlu nebo co to tam je a že vyrazíme. Když jsme přicházeli do kempu, zjistili jsme, že je jez úplně , ale úplně suchý. Údajně někde zahradili jez či co, ale měli jsme počkat hoďku a prý to zase poteče. Tak jsme si  sedli do hospody a napsali zatím pohledy a najedli se, protože už bylo zase po poledni ( nevím jak my  to děláme J). Kolem půl jedné jsme se sebrali, a vyrazili. Jet se to nedalo, takže jsme tahali a dřeli dno na každém metru.

Boj o každý metr  .......  :)  :)

 

Nikdo ale nepropadal trudomyslnosti a domluvili jsme se, že se budeme víc koupat, abychom se nepřehřáli.  Brejlov se docela dal – na kolíbku  šlajsnou – Koukali jsme, jak ho jezdí zleva ( myslím, že je tam cedule jako kráva, že se tam jezdit nemá) . Všichni se divili,že v lepším případě sedli na šutry, ostatní, co se cvakli, byli pěkně pomlácení. A ti co ještě nebyli, tak nakonec také byli, protože se pobili,  když skákali pro pádla , vesty a tak… pro to co jim uplavalo. . Voda nebyla téměř žádná. V úseku kolem Krhanic to začalo být to pravé peklo !! Rafty naložené dětmi ucpaly poloprázdné koryto, takže i kdyby tu bylo jediné místečko v proudu, kudy by se dalo… tak  jsme měli smůlu. Museli jsme ven z lodí a vydali se na pochoďák. Zezadu na nás najížděli Ti, kteří si mysleli, že se propasírují před nás a odmítali vystoupit z lodi a táhnout jako ostatní . Přiráželi nás  - turisty ke kamenům a pokřikovali na nás bacha, bacha ! Atmosféra na raftech byla většinou hodně hustá. Řekla bych, že díky tomuhle víkendu přibude několik rozvodů .Povedlo se nám nakonec prokličkovat. Pak jsme počkali na kamenech na ostatní z party, kteří neměli takové štěstí jako my a dostali se do sevření dalších  x raftů. Musím říct, že tohle jsem ještě nezažila. Jeden z nejhezčích úseků, kde se vždycky vyblbneme v peřejkách byl totálně bez vody. Čekala jsem že Kameňák nebude nic moc… ten naopak překvapil – sjet se nedal, ale tahat jsme nemuseli. Když jsme se konečně sešli, tak  jsme jeli dál. Hospody kolem řeky byly obalené vodáky, stejně tak to vypadalo i  U Zlomeného kajaku. Dali jsme si tady limču – kofola z láhve 0,5 -  40Kč.. dzzz  Někdo i něco k jídlu, ale to jsem moc nesledovala..  J  a jeli pomalu do Pikovic . Docela mě i mile překvapilo, že jsme nepotkali ani moc opilých posádek.  Asi tím vedrem nebo co ??  V Poříči jsme zamávali trempovi, který odpočíval pod mostem – usmál se a cvrnknul si do klobouku J  Cestou jsme se koupali a dřeli o dno balancovali jsme a vyrovnávali a proklínali všechny, kteří se zašprajcovali někde v  jediném průplavním místě – nejlépe na délku a hrozně se tomu smáli, místo aby vylezli a udělali volno pro ostatní projíždějící. Tak jsme se štosovali a  pak se zase radovali, když jsme si projeli nějakou tu pseudopeřejku. . Říkali jsme si, že by za takového stavu rafty na řeku neměly vůbec vyjíždět !  . Nakonec jsme dorazili do Pikovic, kde jsme lodě naházeli do drátěnky a šli za řidičem, který už na nás čekal . …

 

Takže celkově Jkdyž nebudu  hnidopich 7: 13  málo vody, hodně lidí, jeden úpal, rafty , sobci , hladoví psi a  ztracený obojek vs. Prima parta ( neměli jsme s sebou žádného prudiče) , kytary, sluníčko, koupačky, fajn lidi, víno, pivo, postavené stany, hrad, druhý hrad, netopýři, razítko a sranda  !!

                                  

                                                                    Netopýři  :)  :)

 Takže bych to hodnotila jako prima víkend, jen prostě nebyla voda !

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 17:17 18. 7. 2011
Moc pěkné počtení.

2: Míla Pražák

Zasláno: 08:50 19. 7. 2011
Hezký styl psaní Pekostalko, příště to chce víc vody, to je pak paráda.Ale zase je fakt, že vodáctví je i o dešti, málo vody, pochcanejch stanech, zadumaných jezech v mlžném oparu, průjmech a tak...

3: Pekostalka

Zasláno: 09:32 19. 7. 2011
To je fakt .. :o)

4: MICHLIN - Linda a Michal

Zasláno: 16:27 19. 7. 2011
Pekostalko díky moc.
Jinak bych udělal někdy speciální galerii fotek z cest, kde vždycky v nějakém rohu trčí nohy. Já tomu říkám fotky z márnice, protože ať dělám co dělám, stejně když se odněkud vrátíme, tak tam takovéhle dvě nebo tři najdu. Zkrátka jestli existuje typická vodácká fotka, tak z ní trčí nohy. Super. A dík moc...

5: Pekostalka

Zasláno: 07:48 20. 7. 2011
MichLin - mám jich taky hodně - dokonce i z práce :o):o) :o) Můžeme něco spáchat. Kdysi myslím proběhla nějaká akce, kdy lidé posílali do galerie fotky nohou v ponožkách a v sandálech.
Myslím, že vodácké či veget fotky "našeho - vodáckého " ražení by byly koukatelnější.

Čolku díky za doladění článku :o)

6: listopad

Zasláno: 01:39 25. 7. 2011
Pekostalko ahoj!
Jako 101. čtenář pochválím! (Určitě jich bylo min. sto, kerým se to líbilo. :-))
A mám prosbičku - šlo by poslat tu fotku "václavák" s komentářem: "Boj o každý metr ....... :) :)" ...... dovolil bych si dávat fotečku k dobru kamarádům a občas bych i v případě souhlasu i použil. :-)

Jelikož je tu zmíňka o psících, tak dávám k dobru fotečky naší smečky (v druhém odkazu je i voda :-))... http://www.kawaikaito.wz.cz/malinois-braconnier-grot-kawai-kaito-fotogalerie.html
respektive na Rajčeti napr. zde: http://sejla.rajce.idnes.cz/Grot_-_fotky_ze_stekani%2C_ukazek_a_vody/

Prima prázdniny a léto všem!
Jirka

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: