Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Dyje 136 cm
Jizera 178 cm
Berounka 64 cm
Ohře 274 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Litičák 2011

Události |  Míla Pražák |  19. 5. 2011 | 

Letos na jaře bylo málo míst, kde by mohl vodák polaskat svou duši v peřejích. Málo vody, hodně slunce, to je letošní vodácká sezóna. Litický oblouk i přes sucho sliboval, že se svezeme. A dostál svému slibu. Počasí bylo jako vymalované a ráno se v Záchlumí začali scházet první vodáci, aby kolem jedenácté vyrazili na vodu.

Řeka pěkně uháněla a za chvíli se objevily první větší peřeje. Pravda, vody mnoho nebylo, takže hodně kamenů čekalo na své oběti, ale i přesto byly vlny výživné a nejeden vodák na otevřence musel vylévat vodu, stejně tak jako pálavisti. Lodí bylo na vodě docela dost, ale pořád to nepřekročilo míru únosnosti.

Krajina kolem řeky je nádherná, lesy, skály, je opravdu na co se dívat, pokud se zrovna nevyhýbáte šutru či větvi. Vadou na kráse byla nemilá vůně vody, ale nám, co čichem psa zrovna neoplýváme to zrovna nevadilo.

Jezy jsou hodné s mírným válečkem a peřeje nejsou zrádné, nikde jsem nepotkal žádný průšvih, čeho by se musel kajakář či kanoista obávat. Úsek do Potštejna je zhruba desetikilometrový a lze sjet za dvě hodiny. Akčnější povahy to sjely dvakrát a někteří si to dali už z Nekoře, což prý také nebyl problém, protože voda opravdu hezky teče.

V Potštejně může být trochu honička, kde skončit, jestli v přeplněném kempu nebo u mostů, případně v parku na konci Potštejna, kde je příjemný poslední jez. Litičák se vyvedl a ti vodáci, kteří už odrostli turistickým plenkám na velkých řekách, mají možnost právě tady na Divoké Orlici ukázat, co se naučili.

Vstup do galerie Litičák zde

Míla Pražák

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 08:26 19. 5. 2011
Tak to jste Mílo asi měli kliku,protože v diskusi na Raftu to pár vodáků popisuje tak,že chvílema nebylo pro lodě kam do vody namočit pádlo :) . Dokonce se tam vyskytly i názory,že je tam už tak přepresováno,že už na Orlici (ti dotyční) nepojedou. Asi je to i v tom,kdy na tu řeku vyrazíš.Pokud chytneš ten hlavní nápor,tak máš smůlu.Ale tak tomu je např. i na Pařížově,kde bud'to musíš vyplout hnedle a hlídat,abys nepředjel vlnu,nebo raději počkat a vyplout třeba až po 11 hodině.

2: žralok

Zasláno: 10:28 19. 5. 2011
Asi jsi kromě náporu chytnul i jinou vodu , nebo jen pomohla znalost kudy jezy jezdit , páč ve výše zmíněném článku se to krví jen hemží .

3: žralok

Zasláno: 10:30 19. 5. 2011
Safra drobet mi to dalo zabrat než jsem předchozí reakci zadal . ptalo se to koli je 2+5 a výsledek musel být 10

4: Míla

Zasláno: 10:47 19. 5. 2011
No, budu si muset výše zmíněný článek přečíst, abych se dozvěděl,co se dělo jinde. Mě to přišlo jako pohodová akce, nikdo z vodáků, co měli od nás lodě neměl problém. A co se týče lidnatosti, tak si fakt nemyslím, že by to bylo až moc, jinde je to horší.Já vyjížděl někdy v půl dvanáctý, je pravda, že jsme potkali rafty uřvanejch vopilců o kterejch každej musel vědět, ale jinak mi to přišlo dobrý.

5: Sjůzn

Zasláno: 14:41 19. 5. 2011
Byla to fajn pohodová akce, až jsem si chvílema říkala, kdy ta Divoká Orlice bude konečně "divoká"..:-) Lidí mi přišlo, že bylo tak akorát, všude se dala pomalejší loď předjet, díky šířce řeky i raft..:-) Až mě trochu mrzelo, že jsme si nepůjčili místo pálavy plastovku, alespoň by kolínka nebyla tak potlučená..:-)Ale tak, sluníčko svítilo a voda tekla, co víc si přát..:-)

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: