Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Lužnice 74 cm
Dyje 92 cm
Dyje 38 cm
Sázava 52 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Cidlina - Želviáda 2011

Události |  Míla Pražák |  13. 4. 2011 | 

Jaro v předcházejících dnech Želviády připomínalo spíše léto a tak jsme byli natěšení, že se pojede v plavkách nebo maximálně v tričku. Ráno ale vše bylo jinak, pošmourné nebe a vichr z hor dával tušit, že teplo vypadá jinak. Na hrázi u rybníka už vše neúnavně organizoval Želva a pro nás brzké příchozí byl sympatický stánek s pivem, grogem a taky s párkem v rohlíku. Postupně doráželi vodáci, které neodradilo počasí - nebylo zase tak hrozně a vyrazili jsme.

Řeka moc netekla, tedy vůbec, ale prvním zpestřením jsme na volej zapomněli, protože nás čekaly postupně čtyři prahy - schůdky, které za tohoto stavu vody byly milé, hodné, laskavé. Při vyšším stavu bych si dal fakt majzla, může tam být pěkné vývařiště.

A pak zase volej až k pěknému jezu, který se dá v singlu skočit. Inu, tak jsem ho skočil, jel jsem sám na plastové vydře a šlo to docela dobře. Milým zpestřením bylo občerstvení na břehu a to bylo i u dalšího jezu, který se dal sjet také.

Odtud se řeka krásně rozproudila, sem tam byly dokonce i peřejky a malé prahy s vývařištěm střídaly stupínky bez vývařiště. Ten střední tok by neměl chybu, kdyby nefoukal takový vítr, že mi prázdnou špičku lodi odfukoval pryč.

 

V jednu chvíli nezbývalo, než jet pozadu. Za zatáčkou jsem uviděl, krásné velké vlny a těšil se na peřeje. Vlny byly opravdu macaté, jaké však bylo moje zklamání, když jsem zjistil, že to jsou vlny od větru, skoro jak na moři. No nic, makal jsem dál až k jezu v Libici.

 

Asi by se za vyššího stavu dal skočit přes hranu jezu, ale na to jsem příliš pohodovej a tak jsem loď přetáhl šlajsnou. Závěrečný volej až na soutok je naprosto originální a zcela vyplňuje pravidlo, že vodák musí mít napádlováno. Se silným protivětrem to platilo dvojnásob.

 

Během plavby se i rozsvítilo sluníčko, které dalo zapomenout na zimu a chlad. Na soutoku funguje skvělá hospůdka i stánek a komu by to nestačilo, může si zajet do blízkých lázní na minerálku.

 

Cidlina v tomto úseku určitě stojí za splutí a zvláště za vyššího stavu to bude spíše pro zkušené, díky mnoha jízkům a prahům. Pro nezkušené lze jet za nižšího stavu a určitě by jí měl mít každý vodák ve své sbírce. Tak díky Želvo.

 Galerie Želviády 2011

Komentáře

1: Čolek

Zasláno: 18:40 13. 4. 2011
Nejprve jsem svého omarodění dost litoval,na Cidlinu to mám kousek.Když jsem ale viděl v sobotu ráno to počasí,tak jsem byl popravdě docela rád že nejedu,tady v okolí K.Hory bylo tedy tůůůze vlezlo.No hlavně že se to zůčastněným líbilo,jen škoda toho,že Míla/Dronte vezl zbytečně cca 10 lodí,které si objednavatelé nevyzvedli.

2: Želva

Zasláno: 10:02 14. 4. 2011
Mílo díky za fota a článek, já se k ničemu nedostal jelikož sem to odmarodil, a to jsem na vodě nebyl. Pravda je že voda byla nízko ale nálada byla vysoko. A tak se užilo hodně srandy, bez nervů že se někdo bude topit jako loni. Čolek ví co se na 4 schodech loni dělo. Počasí by bez toho ostrého studeného větru bylo v pohodě a je škoda že to některé vodáky odradilo, i když si objednali lodě(to se nedělá). Za vyššího stavu vody je Cidlina velice živá a v některých místech dost nebezpečná. Věřím že příští ročník bude vody hodně, a ten adrenalinovej zážitek si nenechá nikdo ujít. Jinak děkuji všem zůčastněným a doufám že se na 3.ročníku opět uvidíme. Ahoooj ŽELVA

3: Dandy

Zasláno: 19:05 14. 4. 2011
Skvělá akce Želvo,a těším se na další ročník.Jo a příště si radši přibalím plachtu:-),foukalo opravdu pěkně:-)).

4: Želva

Zasláno: 20:06 14. 4. 2011
Díky Dandy, rád tě na Želviádě opět uvidím. A to už si panáka dáme.

5: Míla Pražák

Zasláno: 20:10 14. 4. 2011
Myslím Želvo, že je lepší, když je míň vody, je to bezpečnější a počasí myslím bylo spíš lepší než horší. Tak ať se uzdravíš a na některý akci Ahoj !

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: