Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Otava 62 cm
Dyje 69 cm
Sázava 96 cm
Sázava 27 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: pátek, 18. 06. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Personal Loan Debt consolidation loan Car Loans Business Loan Student Loan Mortgage Loan
DO YOU NEED A LOAN?We give out...
DO YOU NEED A LOAN? (Whats App) number: +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com
We give out loans with an affo...
WhatsApp :+447312225966.Buy IELTS certificate online IELTS certificate without exams
We are a network of English La...
WhatsApp :+447312225966.Buy IELTS certificate online IELTS certificate without exams
We are a network of English La...
CONGO DUST IN ENGLAND | 0634299958 | top penis enlargement in Africa | USA | ONLINE CONGO DUST UK sp
Buy congo dust in south africa...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2021
Po Út St Ct So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

Kucera Deniska

Finanční nabídka s pojištěním Nabízím půjčky všeho druhu od 50 000 do 1 000 000 Kč...

Weissova Pavlina

Zorganizujeme pro vás spotřebitelský úvěr ve výši 50 000 až 8 000 000. Vyšetřením...


Nejnovější komentáře

Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe...
 

Plavba vítězného února

Aktuality |  Kundis |  7. 2. 2011 | 

Je tomu už šest let, co jsme na jedné z mnoha schůzí našeho sdružení přemýšleli co vymyslet v období dlouhé zimy aby se nám z hlavy nevymazali všechny vodácké dovednosti a aby nám nezakrněli ruce, které umí tak bravurně ovládat pádlo. Měla to být akce, aby nebyla náročná na cestování a náklady. Pak jsme v deníku vyštrachali známý pohled z Vltavy a bylo rozhodnuto, bude to recesistická únorová plavba k příležitosti vítězného února. Teď ještě vymyslet řeku, na které se svezeme. V úvahu připadaly jenom dvě, které jsou v okolí Bílina a Labe. Vzhledem k tomu, že Bílinu odemykáme, až na jaře vše bylo rázem jasné. Bude to Labe a vzhledem ke vzdálenosti se bude vyjíždět z Ústí. Řeka na vodu ideální (no, která v únoru nebívá) a dá se říct, že to máme přímo za rohem. Cíl naší plavby jsme nechali na náhodě a momentálním rozhodnutí. A tak 19. 02. 2005 vznikla nová tradice našeho sdružení.

2005- První ročník nebyl moc valné účasti pouze dvě lodě o čtyřech lidech a dva jako suchozemský doprovod. Týden před naší první plavbou se hladina Labe zvedla až na druhý povodňový stupeň, začali se zatápět náplavky, nábřeží a silnice. Naše akce byla ohrožena. Nakonec se Labe umoudřilo a kleslo někam lehounce pod první stupeň i tak ale masa vody co se valila přes zdymadla, vzbuzovala respekt. Ráno kolem desáté hodiny tedy stojíme ve složení posádek Kundis a Štěpus na Potápce a Ráca a František na Lulu pod Střekovskými zdymadly a sbíráme poslední kousky odvahy vrhnout se do proudu. Jako první nasedá posádka Potápky ale po pár minutách marného boje s vracákem, který všechnu vodu žene zpět ke zdymadlům, vysedáme a přenášíme lodě o pár set metrů níž, kde už se dá klidně nasednout. Labe valí jako blázen a tak zjišťujeme, že ani pádla nejsou za potřebí, vzhledem ke stavu vody a mrazivému počasí se rozhodujeme, že pojedeme pouze k mostu Dr. Beneše (jak symbolické při plavbě Vítězného února) a tam první ročník ukončíme.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/unorovaplavba2005.htm

Foto: http://kundis001.rajce.idnes.cz/Labe_2005/

 

2006-  Druhý ročník. Stejná situace zima jako v únoru, ale máme radost, vody je podstatně méně a tak bude naše pádlování o maličko bezpečnější. Účast opět nevalná. Dokonce o jednoho pádlistu méně než před rokem. A tak tedy jedeme ve složení Kundis a František na Potápce a Ráca na Rumové pralince. Plavba probíhá bez problémů je i ucházející počasí a tak plánujeme, že pojedeme o něco dál než loni. Naše plány ale záhy hatí počasí. Začíná pršet a taky začíná pěkně přituhovat. Naší plavbu letos opět končíme u mostu Dr. Beneše.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/labeunor2006.htm

Foto: http://kundis001.rajce.idnes.cz/Labe_2006/

 

2007– Třetí ročník. Opět se scházíme před polednem u zdymadel na Střekově. Celkem se nás sešlo deset. Bohužel opět zase jen čtyři odvážlivci se neohroženě vrhnou do vln zimního Labe. A to Kundis a Štěpus na Bismarkovi a Ráca a Luky na Motyčce. Letos se počasí umoudřilo a tak se těšíme, že letos konečně pojedeme o něco dál. Po nezbytných ideologických proslovech a recitace budovatelských básní nasedáme opět na Střekově a jedeme za slunného počasí vstříc prvním kilometrům roku 2007. Vody je akorát počasí je super a tak za chvíli míjíme nám známí most Dr. Beneše cíl předchozích dvou ročníků. Po cestě míjíme nákladní lodě, mi houkáme na ně oni na nás a kocháme se okolní ospalou zimní krajinou. Lidi na mostech si klepou na čelo co je to za blázny, ale to nám vůbec nevadí. Za častých soulodí doplouváme k malé zátočince u Malého Března, kde se rozhodujeme letošní ročník ukončit, na počasí zatím nejhezčí ročník.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/labeunor2007.htm

Foto: http://kundis001.rajce.idnes.cz/Labe_2007/

 

2008– Čtvrtý ročník. Počasí nám letos opět přeje. Je to neuvěřitelné, ale schází se nás celkem dvanáct. Šest lidí do lodí a šest jako doprovod. Jedeme ve složení Kundis a Štěpus na Berušce (bývalá Potápka), Ráca a František na LeMentálovi (čili Debilovi) a Buchťák a Venca na Barace. Počet lidí na lodích se rozrůstá jen díky kamarádům ze Strakonic za to jim díky. Řeka zase krásně teče, aby ne je přece Únor, sluníčko se snaží hřát a do Berušky teče. I to je důvod proč její posádka končí nedaleko místa, kde jsme skončili loni. Zbylé dvě posádky pokračují dál. Cílem jejich cesty je přívoz u Velkého Března. Tam dorážíme během chvilky, pak už jen naložit lodě, rozdat ocenění, ochutnat 14°pivo z místního pivovaru a honem na základnu vše vyhodnotit. Co do počtu účastníků, ujetých kilometrů a počasí zatím nejúspěšnější ročník.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/labeunor2008.htm

Foto: http://kundis001.rajce.idnes.cz/Labe_2008/

 

2009– Pátý jubilejní ročník. A proto účast velmi zdařilá. Celkem čtyři lidi a to je z toho jeden jako motorizovaný doprovod. Takže jubilejní účastníci Kundis a František na Barace a Ráca na Debilovi. Vzhledem k malé účasti nás i počasí odměňuje. Mrzne a sluníčko nikde. Jen ta voda je pořád stejná jako každý rok na tu si nemůžeme stěžovat. Klasicky nasedáme na Střekově a jedeme. Cílem je Velké Březno jako loni, ale zima je fakt velká. Pro zahřátí zpíváme budovatelské písně plné praporů revoluce a ohňů v srdci a doufáme, že nás to aspoň trochu zahřeje. Doufáme marně. S velkým sebezapřením dojíždíme tedy až do Velkého Března, rychle balíme a odjíždíme na zasloužený grog a pivo. Jubilejní pátý ročník. Co do účasti a počasí zatím nejslabší.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/labe2009.htm

Foto: http://kundis001.rajce.idnes.cz/Labe_2009/

 

2010– Šestý ročník. Už ranní sluníčko slibovalo hezký den. Týden před akcí poměrně dost pršelo a tak jsme očekávali poměrně dost vody, nakonec voda začala stoupat až v neděli a tak jsme se vyhnuli vyhlášení povodňového stupně číslo 1. Letošní účast? Naprosto úžasná celkem šestnáct lidí. Po vodě vyrazili Standa a Štepus na Barace, Ráca na Bismarkovi, Standa Bachař na Pálavě, Buchťák na Vertexce a Ivonka z Dolínku na kajaku (tímto jí děkujeme za účast). Na břehu nás doprovází Verča, Barča, Švarcik, Luky, Lenča, Péťa, Buchťanda, Štěpán, Lenka a Martina. Počasí nám opravdu přeje, voda teče velice slušně a tak při jedné z mnoha soulodí začínají padat návrhy, že letos to natáhneme až do Děčína. Během chvilky přijíždíme k přívozu ve Velkém Březně a tak je rozhodnuto, když to teče tak proč toho nevyužít. Jedeme až do Děčína. Během několika málo hodin dorážíme k Děčínskému zámku. Tento ročník se opravdu vydařil po všech stránkách. Hned po dojezdu řešíme co příští rok.

Článek: http://voda-a-rum.ic.cz/labe27022010.htm

Foto: http://rg78.rajce.idnes.cz/Plavba_vitezneho_unora%2C_27.2.2010/

 

2011– Sedmý ročník. Jelikož loni jsme skončili až v Děčíně a to je do Německa už jen opravdu kousek, bylo rozhodnuto, že letos pojedeme z Děčína do Königsteinu. Ztrácí se tak smysl celé naší akce (jet na řeku, která je blízko) ale proč neudělat jednou výjimku. Příští rok pojedeme zase z Ústí nad Labem. Tímto teda zveme všechny, kdo by si chtěli v klidu zapádlovat pokochat se krásnou ospalou krajinou Česko – německého příhraničí. Sraz okolo 10 hodiny v Děčíně pod Zámkem na levé straně.

Kundis

Komentáře

1: Čolek

Ahoj.Vaše akcičky už znám z vašich webovek,jsou pěkné.Škoda jen,že jste pro nás "východní středočechy" tak z ruky.

2: Kundis

No na Labe a Bílinu k nám jezdí a Buchťáci ze Strakonic :-)

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: