Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Berounka 109 cm
Jizera 240 cm
Lužnice 54 cm
Berounka 130 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: pátek, 18. 06. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Personal Loan Debt consolidation loan Car Loans Business Loan Student Loan Mortgage Loan
DO YOU NEED A LOAN?We give out...
DO YOU NEED A LOAN? (Whats App) number: +919394133968 patialalegitimate515@gmail.com
We give out loans with an affo...
WhatsApp :+447312225966.Buy IELTS certificate online IELTS certificate without exams
We are a network of English La...
WhatsApp :+447312225966.Buy IELTS certificate online IELTS certificate without exams
We are a network of English La...
CONGO DUST IN ENGLAND | 0634299958 | top penis enlargement in Africa | USA | ONLINE CONGO DUST UK sp
Buy congo dust in south africa...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Červen 2021
Po Út St Ct So Ne
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

mikroúvěrová instituce

Mikroúverová instituce(thomasperin@seznam.cz). E-mail: thomasperin@seznam.cz Jsem partnerem...

Kucera Deniska

Finanční nabídka s pojištěním Nabízím půjčky všeho druhu od 50 000 do 1 000 000 Kč...

Weissova Pavlina

Zorganizujeme pro vás spotřebitelský úvěr ve výši 50 000 až 8 000 000. Vyšetřením...


Nejnovější komentáře

Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Nabízím půjčky až do výše 50 0... Jof(orienťák), (vodácky "Drobe...
 

Jak na zimu dobře uložit loď

Návody |  Míla Pražák |  4. 1. 2011 | 

Jsme národ střádavý a shánčlivý a tak vodákům nechybí na zahradě kůlna či přístřešek, kam se vejde spousta věcí, od vyhozeného vánočního stromečku, přes vaničku po dítěti a další důležité věci. Díky těmto skládečkům nemá český vodák většinou problém s tím, kam svoje plavidlo umístit. Vodáci by se mohli rozdělit do kategorií podle toho, jak v zimě pečují o své miláčky plastové či laminátové. Někteří je pohodí na zahradě, jiní je zavěsí pod přístřešek a najdou se i tací, kteří lodí vyhradí místo ve svém obýváku a při sledování  oblíbeného seriálu, který se odehrává buď v nějaké zahradě nebo na ulici, se při reklamě zálibně dívají na šrámy, které letos na lodi napáchali. Je vcelku lhostejno, ke které kategorii patříte, důležité je to, že máte snahu, a ta se vždy cení, že?

Pojďme tedy nejprve uskladnit laminátku. Ta je docela křehká a náchylná na devastaci. Vřele doporučuji suché místo, kam neprší, nesněží a neleze pokud možno smradlavá havěť jako například tchoř  nebo kočka divoká. Nedoporučuji ani chlívek nebo kurník, na páchnoucí lodi plné slepičinců to není to pravé vodácké. I když je laminát docela stabilní látka, je přece jenom lepší jej chránit před přímými paprsky slunce. No já vím, v zimě jich moc není, a v létě je přece ta loď venku, ale když to jde, šupněte jí do temna. Nebojte, nemusíte své lodičce přitápět, mráz jí nevadí. Pokud máte krakorec, tak jí bude dobře na něm, pokud ne, stačí na trámy přístřešku přidělat dvě očka a prostrčit kus lana nebo pevný provaz či kurtu. Samozřejmě totéž udělejte i na dalším trámu ve vzdálenosti minimálně tři metry od trámu prvního. Lano musí být tak dlouhé, aby se vám tam loď vešla a tak krátké, abyste jí necourali po zemi. Sám jsem takto uskladněné laminátky měl a bylo to dobrý.

Ještě zbývá vyřešit otázky, jak loď zvednout nahoru, aby vám při zdvihání zase nespadla a pak taky rozhodnout zda jí zavěsit límcem nahoru nebo dolů.  Se zvedáním je to vcelku veselá taškařice, pokud jste na to sami, ale jde to. Buďto si opatřete nejprve polystyrénový model s kterým vše nacvičíte nebo použijte moji radu. První lano přivažte na pevno, aby tam bylo dostatek místa pro loď, druhé lano nechte volné a na konec dejte karabinku. Do prvního lana  nasunete špičku lodi, pak přejdete k zádi a pokud vám zatím příď z lana nevypadla, uchopíte záď, zvednete ke stropu a zajistíte lanem s karabinkou. Jak prosté! Pokud máte vysoký strop, doporučuji stoupnout na nějakou vtipnou sestavu, například židle a kýbl nebo sekačka a stolička. A nebo prostě štafle. Pokud máte strojní vzdělání, můžete si sestavit i kladkostroj. Chce to trochu cviku a jde to. Loď mi sice při takovém uskladnění párkrát spadla, ale co, byl to jen laminát.  Jo a věšte loď límcem dolů, nebude vám tam padat různé svinstvo a nebude tam přespávat kočka. Taková kočka, když si z vaší kanoe udělá záchod, no čpí to potom na sto honů a nepomůže ani pořádný cvaknutí v jezu.

Ti, kteří nejsou šťastnými vlastníky přístřešku či kůlny, musí vystačit se zahradou nebo obývákem. Na zahradě lze skladovat loď límcem dolů a pokud máte lodí více, nevršte je na sebe, nebo z té spodní na jaře bude spíše surfařské prkno. Také je dobré loď  uklidit tam, kde se moc nechodí, díru jako svojí šlápotu budete laminovat složitě. Zajímavý styl skladování lodě je na výšku. Skladoval jsem kdysi takto šestnáct laminátek, mohli se o sebe opírat a vršit k sobě. Ideální je, pokud máte garáž je o ni opřít a ve výšce tak tři metry zajistit lanem nebo kurtou. On vítr, když fouká, tak je prevít.

Ti, kteří nevlastní ani kůlnu ani zahradu můžou loď uklidit do obýváku. Fakt, nekecám, už jsem pár takhle uskladněných lodí viděl.  Jen co se překoná problém s vynesením lodě do čtvrtého patra, tak jde vše jak po másle. Pokud máte široké schodiště bez kytek v mezipatře a chápavé sousedy, může být cesta kanoe nahoru dílem okamžiku. Pokud ne a prosím, výtah nezkoušejte, opravdu se tam nevejde, je ještě možnost vytáhnout loď oknem. Tak ovšem narazíte na to, že zatímco loď z chodníku vytáhnete docela jednoduše, poté, co se loď dostane k oknu, tak je celkem problém loď dostat přes parapet, díky její délce. Sami to ale nezkoušejte, jsou na to potřeba dva odvážlivci. Ještě je jeden krajní způsob a to na chodníku loď rozpůlit, odnést nahoru a na jaře jí zase slepit. To je ale asi blbost, já jen, že by to tak taky šlo. V bytě zvolte místnost, do které se nejde přes moc zatáček, jinak budete mít problém se vytočit. Laminát trochu poddajný je, ale ne moc. Kanoe se dá umístit na skříň, na regál nebo pod postel, pokud jí máte dostatečně velkou. Nepokoušejte se jí stavět na špičku vertikálně, tak vysoké stropy asi nemáte.

Co se týče skladování plastovek, tak tam je situace podobná jako u laminátek s tím rozdílem, že plastové lodě na sebe můžete vršit ale maximálně tak pět kusů, pak už je zatížení na tu spodní  velké a mohla by se vám trochu zploštit. Plastové lodě také neskladujte tam, kde je otevřený oheň, mohla by vám shořet. Určitě by to bylo fajn, mít svojí lodičku zavěšenou nad krbem a při popíjení dobrého vína a pohupování se na houpacím křesle na ní zasněně hledět, ale není to dobrý nápad. Plastové lodě, pokud jsou na silném mraze, mohou být trochu křehčí a tak pozor na různé pády lodí ze střechy a podobně.

No a nedá mi to zmínit se ještě o měchuřinách, tedy nafukovačkách jako jsou rafty. Ty jsou na skladování méně náročnější na prostor, klidně se vám vejdou do skříně nebo na lednici či pod dětskou postýlku. Před finálním uložením nafukovačky jí důkladně vysušte a vytřete, aby vás to svinstvo, které tam zbylo z poslední plavby nepřivítalo v další sezóně. No a když říkám vysušit, možná jste nevěděli, že se část vody může dostat i do vnitřní části plavidla ventilem. Pokud to tedy umíte, rozšroubujte ventil, vylejte nahromaděnou vodu, zalejte kytky a nechte vyschnout vnitřek. Není to úplně jednoduché, ale jde to. Nadávky při tom používejte ryze české, jedná se povětšinou o českého výrobce. Slyšel jsem radu, že je dobré prostříknout ventil silikonovým olejem, aby dobře fungoval, ale opak je prý pravdou, stačí ventily propláchnout jarovou vodou. Silikon by do budoucna mohl zabránit dobrému slepení záplaty s lodí, tedy pokud nafukovačku někde trhnete. Jste li majitelem více měchuřin, neskladujte je tak, že je dáte na sebe nebo když máte jeden raft, nedávejte už na něj žádné těžké předměty jako např. blok motoru, květináč s kytkou nebo starý radiátor. Ventily, které jsou ve složeném raftu by tak docela obstojně tlačily na látku raftu a pak byste se jen mohli divit, kde se tam ta díra vzala. Jestliže máte velký pokoj a ještě jste ho nezařídili, může docela dobře sloužit nafouknutý raft jako příjemná pohovka, jen je potřeba ho čas od času dofouknout.

Možná, že byste sami přišli ještě na další možnosti, jak ideálně loď uskladnit, tak aby to přežila ve zdraví, máte li nějaký nápad, sem s ním. A jestli jste bez nápadu, nevadí, popřemýšlejte jak sebe sami co nejlépe uložit k zimnímu spánku a lhostejno, zda to bude vertikálně či horizontálně, hlavně však do tepla s pravidelným přísunem tekutin.

Komentáře

1: žralok

Pěkně a vtipně napsané , leč vrstvit plastovky na sebe bych nedoporučoval páč dochází k deformacím a to i na krakorci samotnou váhou jedné lodi . Kdo má svou plastovku rád ať jí zavěsí nejlépe na bok širokými popruhy .Chápu , že na půjčovně je to drobet o něčem jiném , ale tyto rady asi nebudou pro lidi od fochu . Znám případ , kdy loď v mrazu praskla i skladována na boku a zatížena dalšími o ní opřenými .

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: