Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Jizera 240 cm
Dyje 92 cm
Jizera 87 cm
Vltava 29 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

POSLEDNÍ PLAVBA

Události |  Čolek |  20. 10. 2010 | 

Bootsman  (Petr Michalčák)  dostal nápad  (dost dobrej)  na setkání  různých  pisatelů  a  diskutérů  z vodáckých  webů  na vodě. Na  weby  umístil  první  výzvu a čekalo se,co  to udělá.Prvopočátek,cca před  pěti  šesti   týdny vypadal dobře,ohlas  to  docela mělo. Když  ale došlo na lámání chleba,zájem  byl sotva  poloviční.Trasa  byla  stanovena  na  řeku  Sázavu  z Čerčan  do Týnce  a z  Týnce do  Pikovic.Míla  Pražák  projevil  hodně  dobré  vůle a  dal nám v plen  vybavení  za skutečně  velmi   příznivou  cenu.

PÁTEK  -navečer….Čolek

Pátek  1.10.2010 19:30  Bootsman  s Karolinou  mě  vyzvedávají  cestou  z  Moravy  u  Kutné Hory  a společně  vyrážíme  přes  Uhlířky  a  Sázavu  do  Týnce n/S, kde na nás  už od pozdního  odpoledne  čeká  v hospůdce  u  tábořiště  Dušan.  Do   Týnce  jsme dorazili  kolem  21hod  a  hnedle  jdeme  do  hospůdky  za  Dušanem  (abychom se seznámili) . Dušan  vypadal  kupodivu  dobře,bud‘to hodně snese,nebo se  dost  šetřil.Stihli  jsme  sotva  dvě  seznamovací  pivka a  vrchní  zavíral .No nic,natočilo se  do  petky  a vyrazili jsme  na  tábořiště  postavit  stan a  pokračovat  ve  volné  zábavě. Po  22hod  dorazila  autem  Renata  s Angreštem  a  na  jejich  střešním  nosiči  bylo  plastové  cosi,nakonec  se  z toho  vyklubala  kanoe  Roto Mod  z provenience  našich  francouzských  soudruhů.Hnedle  nás  to  zaujalo  a  přiznám  se,moc  šancí  v peřejích  a  na jezech  jsem  tomuto  na  pohled  neohrabanému  plavidlu  nedával,ale k tomu  ještě  později.

Před  23hod  dorazil  autobusem  Wolfino  z Prahy  a  pro tento  den  jsme  byli  kompletní.Popili  jsme  ještě  na  stojáka  u  aut  asi  do  jedné  ráno  něco  z dovezených  zásob  a  řádně  unaveni  (samozřejmě  z cesty  a  povídání),jsme  ulehli  do  stanů.Já  byl  „unavený“  hodně,takže  jsem  zabral  okamžitě  a  nevzbudilo  mě  ani  Wolfinovo  megachrápání.

SOBOTA  -ráno ……….

2.10.2010 cca 7:00 – Vylezl  jsem ze stanu  a  koukal ,že  Bootsman  je  ještě  větší  nespavec,už připravoval  snídani.Postupně  se  hrabali  ze stanů  i  ostatní ,proběhla  nejnutnější  očista  (přiznám se,po  tom  postávání   a  seznamování  do  01hod  u  aut  jsem  kartáček  v puse  cítil  jako  vetřelce,ale  nakonec  jsem  to  dal) a  potom  už byl nejvyšší  čas  vyrazit  na  vlak  směr  Čerčany,kde  už  na  nás  čekal  Míla  Pražák  s nafukovaly  ( tři Ria)  a  dalším  vybavením.Rio  jsem  okukoval  se  značnou  nedůvěrou,přecit‘  jen  jsem  v tom  nikdy  neseděl  a  natož  klečel .Po  přejímce  výbavy  nás  Míla  ještě  vyfotil ,popřál  vše  nej  a  odfrčel  za  další   prací.Wolfino  dal  vodníkům  napít  piva  a  po  přetraverzování   a  prohlídce  jezu  jsme  tímto  zahájili  naši  plavbu.Už  na  začátku  se  Roto Mod  ukázal  v mnohem  lepším  světle  nežli  vypadal  a  k tomu  se  Renata  ukázala  jako  fakt  dobrá  kormidelnice.Já  s   Wolfinem   se  seznamoval   se  vzducholodí  Rio,popravdě  mi  moc  nesedlo.Přišlo  mi  i přes  svou  velikost  vratké  a  nějak  jsem  ho  pořád  nedokázal  ovládat  alespon‘  z  poloviny tak,jak  bych  si  přál.Zdůrazňuju  ale (pro případné  kritiky),že jsem  v  tom  byl  panic odkojený  Canoahem

. Po  nějaké  půlhodince  plavby  mě  ještě  jak  na  potvoru  začala šíleně  bolet  hlava  (návštěva  mé „ oblíbené“  migrény  umocněné  nočním  mejdánkem),takže  si  cestu  do  Týnce  pamatuju  jen  mlhavě  a  k tomu  si  já  bulík  nechal  Paralen  u  Bootsmana  v autě.Pamatuju  si  ale  dobře,že  jezy  vypadaly  dost  nebezpečně  a  tak  jsme  přenášeli.Plavbu  do  Týnce  jsem  si  vůbec  neužil ,jen  jsem  se celou  cestu  proklínal  ohledně  těch  prášků.Do  tábořiště  v Týnci  jsme  dorazili  kolem  15:30,ihned  jsem  se  napral  třema  práškama  a  modlil  se,aby  rychle  zabraly.Ostatní  vyrazili  do  Týnce  pojíst  a  popít,já  zatím  na  (krom nás)  prázdném  tábořišti  dělal  rotwajlera , hledal  topivo  na  večerní  táboráček  a  tykev  pomalu přestávala  bolet.Dohodl  jsem  se  z Bootsmanem ,že  článeček  napíšeme  společně,tudíž  právě  přestávám  psát,ukládám  a  přeposílám  a  nechám  to  Petra  opoznámkovat,dokončit   a  přeposlat  k opoznámkování  zase  mě.

Věřím,že  to  takhle  bude  i  zajímavější  a  čtivější.

Bootsman:  …………………….

A jak jsem to viděl já?

Poté co jsem napsal výzvu jsem dostal strach že se z toho omylem stane nějaká megaakce(naštěstí je tou dobou dost jiných a už zaběhnutých akcí),i když jsem čekal o něco větší zájem.No což – všechno nějak začíná a rodí se v bolestech.

Pátek už popsal Čolek a já k němu nemám co dodat

Sobota byla pro mě již poněkud odlišná,vzducholoď mám trochu pod palcem co se stability týče a tak celkem bez problému s Karolinou(mojí to lepší půlkou)lehce na rozcvičku dáváme jez v Červanech(no teda trocha balancování bylo,ale nic coby naznačovalo půleskymáka).Dál už byla plavba jen příjemné pokoukání po krajině. Dušan singlí v pohodě a stačí ostatním posádkám v nastoleném tempu,je tu vidět že má loď pod palcem.Čolek úpí pod Wolfinovou slovní kadencí a Renča s Markem čerstvě zakoupený Rotomod používají z bravurou starých pardálů.Díky výživnosti stavu vody se další jezy přenáší neb moje heslo je :

lepší je být připosratý a živý než statečný a mrtvý

Což má vyjadřovat to že na co nemám nebo si nejsem jistý tak do toho nejdu.

Po dojezdu nastává i chvíle kdy i císař pán chodí na onu místnost pěšky a tak jdu taky.Telefon(sakra kdo zas co chce) – „tady Saigon můžu se přidat“(hlas mi připadal dosti mladistvě).Odpověď je proč ne místa je tu dosti a já rád uvidím další tvář skrývající se za přezdívkou.Dál jen sonduji na čemže daný týpek pojede.Odpovědí je že na otevřence od Noahu .Mám o něj obavy ale třeba bude sranda.Kolem sedmé přijíždí Saigon od Mělníka.Vyklube se z něj ode mne starší kus co nám nakonec dělá další den předskokana a ukáže se že má najeto.

Neděle – uvědomuji si že jsem na trase Týnec-Pikovice byl naposledy před 25 lety a že si z toho nepamatuji vůbec nic – bude prča.Teče něco přes 68kyblíků.Spodní jez v Týnci jdem přes korunu.A jdu točit „megazáběry“ na takřka nový Pentax Optio W80 – mám ho po třetí v ruce.Jez v Podělusech jedem šlajsnou a za odměnu je nám pohoupání na pěkných kohoutech.A pak to přichází – Brejlov.Rozhodli jsme se že to šlajsnou nepojedeme a dáme to přes korunu.Saigon s noahem je průzkumník a dává.Jsem do toho hrrrr a jdeme na to taky.Nájezd je OK a vybrané místo vypadalo v pořádku.Náhle dostávám pořádnou ránu do kolena,koukám na podlážku a sakra je prázdná.Přistávám a ověřuji smutnou skutečnost – v lodi je díra jak prase.

Ostatní preventivně přenáší.Rozdělujeme posádku k singlířům,nakládáme ruplý Rio a jedem dál. Já jsem přestoupil k Dušanovi a i přes váhový nepoměr jdu na háčka.Karolina nachází azyl u Saigona.Káňov přeneseme a to bez diskuzí i když vidíme jiné jak to jedou a úspěšně.V Kamenné přívozu jsem chvíli už viděl jak se Saigon s Karolinou na háčku udělají,ale ten vyježděný pardál dává rychlý pokyn „LEHNI“ a Karolina jako poslušný a zkušený háček zalehne,loď dostává těžiště níž a Saigon reguluje náklon noahu ,tak rychlé reakce jsem už dlouho neviděl.S Dušanem se mi jede dobře,jen mi dává vyžrat všechny vlny a kohouty v peřejích.Mám svůj soukromý bazén.Doufám že se mu se mnou jelo tak fajn,ale moc ze zadu neřval a pádlem mě taky nepočastoval.Žampach jdeme přes korunu a už jen pár zabrání pádlem a jsme v cíli.Takže takhle nějak jsem završil svůj 258km letošní vody.

Děkuji všem za účast a příště zase někde na vodě

Pro ostatní co s námi nebyli – o dost jste přišli,Sázava je při 68 kyblíkách nádherná.

Čolek …. SOBOTA 2.10.2010 navečer……..

Bootsman  to  vzal  hopem,myslel  jsem,že  toho  napíše  víc.Zatímco  ostatní  po  splutí  první  trasy  vyrazili  doplnit  bachory  a  svlažit  jícny,já, jak  už  jsem  napsal  v první  své  části  hlídal s bolavou  hlavou  tábořiště  a  čekal  na  příjezd  ohlášeného  Saigona  s Turismem. Bootsman  avizoval  mladého  kluka  a překvapením  byl  náš  vrstevník.Prášky  zabraly  a  když  se ostatní  vrátili  z hospůdky  (nechali  mě  tam  chudinku  cca  2 hod’ky  samotného)  jsem  s Wolfinem,který  se  „obětoval „  a  šel  se mnou  (já na večeři,on na pivo)  zase do  Týnce.Cestou  jsme  kousek  od  tábořiště  potkali  přijíždějícího  Saigona,krátká   představovačka   na cestě  a  po  celkem  rychlé,ne moc  chutné  večeři  jsem  se vrátil  do  tábořiště,abych  se  se Saigonem  poznal  lépe  a  těšil  jsem  se i  na táboráček  a  pokec,který  jsem  přes  den  zanedbal  díky  hlavobolu.Wolfino  s Dušanem,který  za náma  přišel  během  večeře , dorazili  o  dvě  pivka  později.Táboráček  zahořel,byla  pohodička  a  debatilo  se  o  všem  možném ,na řadu  přišly  i  kytary  (ze Saigona  se vyklubal   výborný  kytarista)  a  večer   moc  příjemně  ubíhal.Alkoholu  jsem  už   příliš  nedal,byl  jsem  rád,že  je  mi lépe  a  nechtěl  jsem  hlavě  zadat  příčinu  k druhému  ataku.Popěli  jsme  písně  známé  i  neznámé,pobavením  byl  Wolfino,který  se  neustále  dožadoval  „Ještěřice“,kterou  nikdo  neuměl  a  jeho  úžas  nad  českoruskou    „Ja prepil  děngy  v báre“,kterou  zase  neznal  on.

Wolfino – občanským  příjmením  Kovalenko  je  Rus,žijící  v Čechách  už  min.  16  let.Už  jenom  na  tom  je  vidět, jak  voda  zbratřuje  národy.  Wolfino  byl  vůbec  výrazná  postavička  výpravy.Domnívám se,že  výrobce  kafemlejnku  vmontoval  tento  přístroj  do  Wolf.  úst  na prubefáre  a posléze  ho  tam  omylem  nechal.Každý  táboráček  jednou  končí,skončil  i  ten  náš  a  v různých  stupních  únavy  jsme  se  odebrali  do  hajan.  Nedá  mi to,Wolfino  sorry: Já  spal  ve  stanu  s Wolfinem  a  ten  natlakovaný  pivem  chrápal  jak  na  mezinárodních  závodech,do  toho  pravidelně  bzdil ,takže  jsem  otevírání  mé  strany  stanu  za  hodinu  už  dělal  automaticky.Jak  ráno  prohlásil  Dušan,nebo  Bootsman,ještě  že  stan  byl  zánovní,být  to  nějaký  starší  typ  s kovovým  zipem  mohla  se  díky  jiskření  objevit  ve  vesmíru   nová  družice  ve  tvaru  stanu  Piguin.

Čolek  NEDĚLE  3.10.2010.   ………

Vstávání  proběhlo  bez  problémů,nikdo  žádným  přílišným  únavovým  syndromem  netrpěl.Proběhl  převoz  aut,Renata  a  Saigon  své  povozy  přemístili  do  Pikovic  a  vrátili  se  vlakem.Saigon  vyvakoval  obě  špice  Canoahu,pobalili  jsme  vše  potřebné (Wolfino prohlásil,že  se bude vracet  vlakem  v neoprenu,barel  mu  prý  netřeba)  a  vyrazili  na  další  splutí.Hnedle  na  jezu  pod  tábořištěm  jsme tam  s Wolfinem  málem  byli  (horší  nájezd  a  téměř  absolutní  nesouznění  s Riem,dokonce  jsme  se  oba  chytli  za  borty!),ta  vzducholod‘  nám  prostě  nesedla  a  pokud  budu  mluvit  jen  za  sebe,já  se  jí  budu  vyhýbat  co  to jen  půjde.Zlaté  Turismo,jak  já  ho  postrádal .Dál  už  to  šlo  jakž  takž,sice  jsme  se  s Wolfinem  pořád  prali  o  udržení  ideálního  směru,ale  pomalu  se to  lepšilo.Ty  Podělusy  byl   zážitek,krásné  vysoké  vlny  a  kohout,Saigon  dal  bravurně  jako  první ,ostatní  po  jeho  vzoru  spluli  také,Renata  na  „Rotopedu“  (tak  jsme  tomu  začali říkat)  sama  v  singlu  za  jedna  z hvězdou.Dále  už  to  tak  nějak  vše popsal  Petr,  včetně  té  nešt’astné  trhliny,já bych  jen  dodal,že  peřeje  pod  Kan’ovem  a  níž  byly  úplně  SUPER,byl  jsem  nadšený,opravdu  to  stálo  za  to.Po  splutí  do  Pikovic  nás  opět  pobavil  Wolfino.Původně  plánoval  z  recese  návrat  vlakem  v neoprenu  ale…….   Nejdřív  to  došlo  mě  a  povídám:  „jak  chceš  vrátit  neopren,když  sis  nevzal  civil?“ 

 

Maska  poznání  by  byla  na  skvělou  fotku,ale  ani  já,ani  Petr  jsme  tak  pohotoví  nebyli,protože  jsme  se  všichni  řezali  smíchy  při  představě  Wolfina,jak  jede  vlakem  v tričku  a  v trenkách.Zachránil  ho  Saigon,který  ho  milosrdně  převezl  autem  do  Týnce  a  tak  se  „bohužel“  pro  nás  ta  původně  plánovaná  recese,umocněná  závěrem  nekonala. Fotky  by  stály  za  to.

Myslím,že  budu  mluvit  za  všechny:   Bylo  to  moc  pěkné,sešla  se  dobrá  parta,rád  jsem  ty  lidičky  poznal  a  opravdu  moc  rád  s nima  na  vodu  zase  vyrazím.

Mílo,jménem  všech  velké  díky  Tobě  za  zapůjčení  všeho  vybavení  (obzvlášt‘  za  tu  dotaci  akce).

Čolek   a  Bootsman 

Další fotky v galerii Poslední plavba

Komentáře

1: Wolfino

Čolku, nelži ! Ja se bortů nechytl! Jenom jsem so o ně opřel pádlem a:).Jinak problem je v tom, že se na lodi sešli dva kormidelníci. Nevymlouvej se na lod´, špatného tanečníka vždy tlačí boty, Prostě jsi špatně pádloval.......to máš za zveřejňování osobních údajů a pomluvu, že prdím :P

2: Du-šan

Tak abych se vyjádřil své komentáře.V pátek v hospodě, když sem na vás čekal, sem se nešetřil a pil do nálady, takže asi šest plznička než ste přijeli.Petře jelo se s tebou dobře a za ty vlny nemůžu, ono to tam táhlo tak nějak samo :) A i já měl u sebe bazének, to se neboj, ale vše jsme zvládli a v pohodě dorazili do cíle a to je hlavní.

3: Čolek

Wolfino,já nelžu.Tak se nezadávej do členů pádla jako Kovalenko a napiš třeba Novák Josef.To že jsi trubadůr je čistá pravda,dát ti tam píšt'alku,tak pískáš jak stará lokomotiva.

4: Míla

Je vidět, že jste si to užili po všech stránkách...

5: Bootsman

video s některými inkriminujícími záběry je zde : http://www.youtube.com/watch?v=JucyXDOx5BEa Dušane dík za slova jež mě až tak nehaní.Pro Mílu - pokud chceš dej si to video do odkazů v multimediích

6: Du-šan

Bootsmane nepodceňuj se tolik, když sem jel s tebou, připadal sem si jako kormidelník na ozdobu :) veškeré řízení lodi jsi zvládám sám z pozice háčka, já tam jen máchal pádlem ve stylu hesla: přece mi to pádlo neuschne! Kdybych tam lehnul a omdlel, ani by sis toho nevšiml a loď by jela pořád krásně rovně.

7: Saigon

Parádní čtení. Jak říkám, když se sejde dobrá parta, stojí to vždycky za to. A já si to s vámi opravdu užil. Pro Bootsmana k tomu Kameňáku - v lodi dělám vždycky všechno proto, abych z ní nevypadl :-)Pro Wolfína - začal jsem na příští akci "trénovat" Ještěřici :-)

8: Saigon

Navázal bych na Dušana, na všech účastnících byl vidět, že si s pádlem rozumí. Chybky, které se projevovaly u deblu Wolfíno s Čolkem, byly dány jejich nesehraností a jak už bylo řečeno, sešli se dva kormidelníci v lodi. A myslím si, že všichni kormidelníci mi potvrdí, že to trvá dost dlouho, než si najdeme toho svého háčka, pokud ho ovšem najdeme. Proto jezdím jako singlíř na deblu a občas beru stopařky :-)

9: Wolfino

Milo, po vsech ne ! Colek rikal neco na tema vinova tanga, ja se tesil a ono furt nic. Sajgone, mas svatou pravdu :) Dusane, aspon si tu hlavu namaz :)Colku, kdyz ona ta Plzen .... ale to mas za ty sliveny a odepreny vinovy tanga :D

10: Du-šan

Saigone, můžu tě poprosit o radu? Taky jezdím na singlu a jsem připraven brát stopařky... A můj výsledek?Jediný co jsem zatím chytnul, byli dva postarší pánové, jeden dokonce s lodí (Marek a Bootsman). Nic ve zlém, ale nejste můj vkus.Tak mi prosím tě řekni: KDE DĚLÁM CHYBU? :-)

11: Saigon

Dušane, nevím jestli zrovna já jsem ta fundovaná osoba, ale mám několik teorií. 1.jezdíš moc rychle a než ti nějaká stačí mávnout, jseš pryč. 2.jezdíš moc pomalu a já je před tebou stačím posbírat. 3.jseš moc mladý a už i stopařky na vodě si vybírají pány středního věku, o kterých si myslí, že jsou za vodou :-) Ale neboj se, až budu ve věku, že se neudržím v lodi (nebo neudržím něco jiného), taky se dočkáš :-) Na druhou stranu máš ode mne pochvalu, protože starším se má pomáhat :-)

12: Míla

Tak na tu Ještěřici jsem fakt zvědavej.

13: Rejža

Ahoj,škoda že jsem na tyhle stránky zavítal až teď, my naše "Poslední šplouchnutí" měli taky tenhle víkend a ze soboty na neděli (teda spíš v neděli ráno) jsme se určitě viděli v kempu v Týnci, páč tam nikdo jiný nebyl :o). Jeli jsme v sobotu (75kyblíků) i v neděli (68) z Týnce do Pikovic a bylo to nádherný.Tak příští rok se přihlásíme ...P.S. Tu zatracenou ještěřici co nás mohla kousnout, tak tu dobře známe..... :o)

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: