Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Vltava 102 cm
Sázava 95 cm
Vltava 150 cm
Vltava 234 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: čtvrtek, 15. 04. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčky pro všechny do 24 hodin.
Půjčky za 24 hodin pro celou z...
seriózní a rychlá nabídka půjčky.
Poskytujeme vám půjčky za velm...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Získejte půjčku do 24 hodin: eliska081957@gmail.com
Získejte půjčku do 24 hodin: e...
Potřebujete 100% financování? marcela.krejsa01@gmail.com
Dobrý večer, chtěla bych se ze...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Duben 2021
Po Út St Ct So Ne
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
04.06.21 12. ročník Pádl...
10.10.21 Jsme soukromí v...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Úvěry lidem v bolestech

Dobrý den, mám kapitál, který bude použit k poskytnutí krátkodobých a dlouhodobých...

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK

Man sells 'spiritual rats' for money spell in South Africa usa Cape Town, Johannesburg, Pretoria UK...

50 000 do 10 000 000 Kč

Potřebuješ půjčku? Půjčka na splacení dluhu nebo na zaplacení účtů nebo na zahájení...

Rychlá nabídka úvěru.

Dobrý den, pane / paní, tímto e-mailem vám nabízím moje fundraisingové služby, pokud jste v...


Nejnovější komentáře

Čestná a spolehlivá půjčka do... Čestná a spolehlivá půjčka do... Potřebujete 100% financování?:... Spolehlivá a rychlá finanční p... Ahoj lidi,hledám háčka na Vavř...
 

Rodí se na Cidlině nová tradice?

Události |  Čolek |  2. 9. 2010 | 

  

Vavřinečák,Hamerák,Doubrava z Pařížova,Prahou přes tři jezy ……atd.Tyto názvy  akcí vodáka už nepřekvapí,jsou prostě zažité,tradiční.Samozřejmě je jich mnohem více,některé větší,jiné menší a každá z nich má své „srdcaře“,kteří si ji nenechají ujít.

3.4.2010   se konal 1.ročník   vodácko- turistické akce pod názvem   Želviáda na Cidlině. Strůjcem a organizátorem toho všeho je  Milan Růžička  alias  Želva.  To  „i“ v názvu  akce  je  recese.

 

Nápad to byl určitě dobrý,jen tomu chyběla větší reklama  a termín se bohužel křížil  s Doubravou z Pařížova (3-4.4.2010). Já tuto akci objevil na netu pouhou náhodou a po poradě s kolegy z našeho vodáckého klubu jsme to bratrsky rozdělili.Třetího jsme jeli  Želviádu  a čtvrtého  Doubravu.Počasí bylo vzhledem k datu  nádherné,slunce svítilo jako o závod.Kolem půl desáté se na plácku vedle hráze Žehun’ského  rybníka začaly objevovat první plavidla.Nebudu a nechci popisovat průběh celé té vydařené akce,jeden článek jsem již o tom napsal  hnedle po Velikonocích do Hydra.Vody tekl opravdu dostatek,víc než jsme čekali,protože po telefonických rozhovorech se Želvou pár dní před vypuknutím jsme se „přijeli jen tak proplout po Cidlině“.První dva jezy, několik  set metrů od místa vyplutí hnedle přesvědčily  první jezdce „na oči“,že je lépe to dopředu okouknout ze břehu,nežli tam vlítnete.Vařilo to pod nimi pěkně a plaváčků bylo habakuk.Naštěstí se nic vážnějšího nikomu nepřihodilo,myslím,že i to je jeden z dalších restíků do příštího startu- postavit na tyto jezy alespon‘ jednoho maníka z házečkou.

 

 

Co kdyby……? Nebudu to už pitvat,akce se Milan zhostil na poprvé se ctí a všem se moc líbila,myslím že si další rok spousta zůčastněných  vodáků dá  repete.Já tedy určitě.  Voda byla rychlá,sem tam peřejky,jezy náročné  (já přetahoval,na háčku seděla (poprvé v lodi) moje manželka  a nechtěl jsem ji její premiéru zošklivit).Háčka bylo ale třeba,pod prvním i druhým jezem to ven mohl vytáhnout hlavně háček  (legrace byla,že se nás tam jelo „projet“ víc  a spousta  „háčků z nouze“ vážila kolem centu i víc  a to nebyla dobrá kombinace).  Celkem bez problémů to propluli všichni od nás ,ponejvíce na C.Turismech  a Lochneskách. Občerstvovačka   byla na trase pouze jedna,ale kvalitní.Příští rok se to zlepší,jak slibuje Milan  Želva  na  http://zelviada.webnode.cz/  .Jestli máte rádi turistickou vodu,která není úplně zadara  (myslím na pádlování)  ,tak si příští ročník určitě nenechte ujít a přijed’te  si pěknou  Cidlinu splout také,at‘ se z ní časem stane tradice a najde si také své  „srdcaře“.Pokud  nemáte vlastní lodě,partnerská půjčovna vám je zajistí,ale bude to asi na včasnou závaznou objednávku x dní dopředu.

 

Hojné foto z akce najdete na výše zmíněných webových stránkách  (odkaz na rajče),plus můj malý příspěvek na titulní straně webu Želviády.

 

Tak ahooj (na Cidlině)  Čolek

 

Druhý ročník Želviády  se koná  9.4.2011 !!!

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: