Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Ohře 58 cm
Jizera 192 cm
Berounka 107 cm
Ohře 58 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Rodí se na Cidlině nová tradice?

Události |  Čolek |  2. 9. 2010 | 

  

Vavřinečák,Hamerák,Doubrava z Pařížova,Prahou přes tři jezy ……atd.Tyto názvy  akcí vodáka už nepřekvapí,jsou prostě zažité,tradiční.Samozřejmě je jich mnohem více,některé větší,jiné menší a každá z nich má své „srdcaře“,kteří si ji nenechají ujít.

3.4.2010   se konal 1.ročník   vodácko- turistické akce pod názvem   Želviáda na Cidlině. Strůjcem a organizátorem toho všeho je  Milan Růžička  alias  Želva.  To  „i“ v názvu  akce  je  recese.

 

Nápad to byl určitě dobrý,jen tomu chyběla větší reklama  a termín se bohužel křížil  s Doubravou z Pařížova (3-4.4.2010). Já tuto akci objevil na netu pouhou náhodou a po poradě s kolegy z našeho vodáckého klubu jsme to bratrsky rozdělili.Třetího jsme jeli  Želviádu  a čtvrtého  Doubravu.Počasí bylo vzhledem k datu  nádherné,slunce svítilo jako o závod.Kolem půl desáté se na plácku vedle hráze Žehun’ského  rybníka začaly objevovat první plavidla.Nebudu a nechci popisovat průběh celé té vydařené akce,jeden článek jsem již o tom napsal  hnedle po Velikonocích do Hydra.Vody tekl opravdu dostatek,víc než jsme čekali,protože po telefonických rozhovorech se Želvou pár dní před vypuknutím jsme se „přijeli jen tak proplout po Cidlině“.První dva jezy, několik  set metrů od místa vyplutí hnedle přesvědčily  první jezdce „na oči“,že je lépe to dopředu okouknout ze břehu,nežli tam vlítnete.Vařilo to pod nimi pěkně a plaváčků bylo habakuk.Naštěstí se nic vážnějšího nikomu nepřihodilo,myslím,že i to je jeden z dalších restíků do příštího startu- postavit na tyto jezy alespon‘ jednoho maníka z házečkou.

 

 

Co kdyby……? Nebudu to už pitvat,akce se Milan zhostil na poprvé se ctí a všem se moc líbila,myslím že si další rok spousta zůčastněných  vodáků dá  repete.Já tedy určitě.  Voda byla rychlá,sem tam peřejky,jezy náročné  (já přetahoval,na háčku seděla (poprvé v lodi) moje manželka  a nechtěl jsem ji její premiéru zošklivit).Háčka bylo ale třeba,pod prvním i druhým jezem to ven mohl vytáhnout hlavně háček  (legrace byla,že se nás tam jelo „projet“ víc  a spousta  „háčků z nouze“ vážila kolem centu i víc  a to nebyla dobrá kombinace).  Celkem bez problémů to propluli všichni od nás ,ponejvíce na C.Turismech  a Lochneskách. Občerstvovačka   byla na trase pouze jedna,ale kvalitní.Příští rok se to zlepší,jak slibuje Milan  Želva  na  http://zelviada.webnode.cz/  .Jestli máte rádi turistickou vodu,která není úplně zadara  (myslím na pádlování)  ,tak si příští ročník určitě nenechte ujít a přijed’te  si pěknou  Cidlinu splout také,at‘ se z ní časem stane tradice a najde si také své  „srdcaře“.Pokud  nemáte vlastní lodě,partnerská půjčovna vám je zajistí,ale bude to asi na včasnou závaznou objednávku x dní dopředu.

 

Hojné foto z akce najdete na výše zmíněných webových stránkách  (odkaz na rajče),plus můj malý příspěvek na titulní straně webu Želviády.

 

Tak ahooj (na Cidlině)  Čolek

 

Druhý ročník Želviády  se koná  9.4.2011 !!!

Komentáře

Zatím nebyl napsán žádný komentář.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: