Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Dyje 136 cm
Lužnice 132 cm
Otava 65 cm
Sázava 42 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 4. 12. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

penis enlargement That Work in South Africa 0634299958 congo dust in Honeydew, Ruimsig, Fourways, Wi
Zdravím není tohle náhodou čes...
Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Prosinec 2021
Po Út St Ct So Ne
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


50 000 kc do 10 000 000 kc pujcky

Poskytuji výhodné finanční půjčky bez zbytečných škytavek. Nabízím finance od 50 000 do...

Nabídka vánočního večírku.

Nabízíme vám velmi speciální, rychlé a snadné peněžní půjčky v rozmezí od 50 000 do 10...

Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Bitva o jez ve Štěkni nabírá na obrátkách

Aktuality |  Míla Pražák |  23. 3. 2010 | 

Autor a foto: DENÍK/Petr Škotko

Obyvatelé Štěkně a ti, kterým není lhostejný osud jezu na Otavě, myslí jeho záchranu vážně. V sobotu měli schůzi kvůli založení občanského sdružení za záchranu štěkeňského jezu. „Nevzniká jen kvůli záchraně jezu, ale chceme se zabývat ochranou přírody, podporou vodáctví a turistiky v okolí Štěkně a rozvojem kulturního života. Pravdou je, že plánovaná stavba malé vodní elektrárny na štěkeňském jezu byla hlavním podnětem pro jeho založení,“ řekl jeden z organizátorů Jan Petránek.

Schůze se zúčastnilo okolo třiceti lidí. Oficiální název sdružení bude Aliance přátel Štěkně. „Iniciovali jsme vznik občanského sdružení a sepsali všechny právní záležitosti. Teď budeme čekat, až návrh projde a budeme oficiálním občanským sdružením,“ pokračuje Petránek.
Pokud žádost na ministerstvu projde bez problémů, měl by být vznik občanského sdružení schválen do deseti dnů. Jak bude sdružení dál postupovat? „Samozřejmě sepsání petice je jednou z možností, které nám zákon umožňuje, ale nejsem si jistý, že to bude moc platné. Další kroky zatím neznáme, uvidíme podle vývoje situace,“ doplňuje.
Jedním z účastníků sobotní schůze byl i František Kovář ml. z Čejetic. „U jezu jsem vyrůstal a zajímá mě, jak to s ním bude dál. Nechci, aby se jeho okolí nějak narušilo,“ říká a potvrzuje, že má v plánu se ve věci dál angažovat a sdružení podpořit.
Malou vodní elektrárnu chce na štěkeňském jezu stavět podnikatel Petr Vavřík.
originál článku zde

Komentáře

1: Ešus

Ahoj Mílochci jen poznamenat, že dosud probíhá vodoprávní řízení o MVE ve Štěkni a ČSK VT chce vstoupit do tohoto vodoprávního řízení z důvodu ochrany zájmů vodácké veřejnosti. Podáme přihlášku na odbor životního prostředí v obci s rozšířenou působností - Starkonice, pod které spadá městys Štěkeň. Ešus

2: Ešus

pardon - Strakonice, omlouvám se všem Strakoničákům za zkomolení názvu.

3: Petroš

Díky, vítejte a připojte se i tady..: http://www.facebook.com/reqs.php#!/group.php?gid=301038626548

4: Jirka Vlasák

Chci vám poděkovat za podporu a pomoc!! Medializace tohoto byla a je velmi těžká, ale chtěl bych zde uvést trochu více informací. O VODU ŽÁDAJÍ DVĚ ELEKTRÁRNY! První s požadavkem 16m3 na pravém břehu řeky, jenž by měla vyrůst na poli. Druhá s požadavkem 5m3 na mlýnském náhonu - ve starém mlýně. (kde nyní teče cca 1,5m3). Zde by měla být provedena rekonstrukce mlýnského kola a mlýna, instalována turbína a prohlouben a vyčištěn mlýnský náhon.Tu první rozhodně nechceme. O té druhé by se uvažovat dalo a obec ji podporuje aby tak zamezila stavbě té větší. Avšak je podle mne důležité, aby i ta menší v letních měsících - červen, červenec, srpen - omezila průtok dejmetomu na polovinu, tedy 2,5m3.Toto by chtělo ohlídat, a nejsem si jist, zda je o tomto přesvědčena i obec. Proto jsme se rozhodli založit občanské sdružení, abychom mohli být také účastníky vodopravního řízení. Bohužel zatím stále čekáme na schválení stanov.Pokud tedy ČSK VT do tohoto vodoprávního řízení vstoupí, velmi bych apeloval na to, aby si v případě podpory té menší elektrárny vynutil toto její "letní omezení".Zdraví Jirka Vlasák

5: Jenda - Povoda

Ahoj, tady najdete článeček o štěkeňském jezu a pár fotek tak, jak ho znám já: http://www.povoda.cz/clanky/1304448258/jez-ve-stekni.htmlPetice k podepsání u nás na základně v Českém Šternberku, na Mastníku i na Doubravě u aut Povody a Půjčovny lodí Samba.

6: Jirka Vlasak

Rozjel jsem takovy maly webik o Stekenskem jezu http://stekenskyjez.cz

7: Jan Procházka

myslím,že jedna elektrárna na stávajícím náhonu je až dost.sloužit bude jednomu podnikateli a daňově obci,zatím co řeka je pro všechny!z ekonomického hlediska pak za zelenou elektřinu stejně zaplatíme my všichni!!!!

8: Pavel Senior

Asi před měsícem jsme se jako jihlaváci taky podepsali petici za zachování současné podoby štěkenskýho jezu. Není nám lhostejný, co sním dál bude.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: