Informace a zážitky z řeky Pádlo.cz fórum / Informace a zážitky z řeky /

Sázava na 3 dny

Autor Tomiiino
Člen
#1 | Zasláno: 22 Čvn 2013 21:41
Ahoj, chystáme se na 4 dny na Sázavu. Chceme vyplout ze Sázavy a skončit v Pikovicích. Poradil by někdo nějaký 3 dobrý kempy po cestě? 1. kemp plánujeme na středu večer cca 15-20 km od Sázavy, další ve čtvrtek večer cca po dalších 10 km a třetí za dalších cca 10 km v pátekj večer. Poslední noc ze soboty na neděli budeme v Pikovicích. Poradí někdo? Díky. Tom
Autor Roman
Návštěvník
#2 | Zasláno: 22 Čvn 2013 22:12
Ahoj, Sázavu jsme jeli loni z Kácova do Pitkovic na 5 dní. Nevím, jaké máte důvody, ale 10 km za den se mi zdá dost málo. Tebou plánovaná trasa se dá v pohodě zvládnout za 3 dny.
1 den: Sázava - Poddubí - tam jsme loni stanovali a celkem si na kemp nemůžu stěžovat.

2. den: Poddubí - Zbořený kostelec (nouzové nocoviště - bez sociálního zařízení, ale zase romantika a klid a pochopitelně se tam nic neplatí / nebo Týnec nad Sázavou - tam je normální kemp, ale asi se moc nevyspíte.

3. den: Týnec - Pitkovice - bezesporu nejhezčí úsek, který taky relativně "teče", takže se dá sjet rychle, ačkoliv říčních km. je to daleko víc, než deset - ale je to paráda a uteče Vám to, ani nebudete vědět jak (sjízdné jezy, peřeje, kličkování mezi balvany).

No ono ani na výběr jinak moc není, protože pod Týncem až do Pitkovic tuším stejně žádný kemp neexistuje. Tak bych si to být Vámi protáhl a nezačínal v Sázavě, ale v Ratajích nebo Šternberku a tu první noc spal v té Sázavě (je tam bezva kemp Sázavský ostrov a pak pokračoval, jak jsem uvedl výše.
Autor Tomiiino
Člen
#3 | Zasláno: 22 Čvn 2013 22:57
Roman
Ahoj Romane, díky za reakci. No problém je v tom, že nechceme platit za dovoz lodí a zdarma jsou k vyzvednutí v Sázavě a pak až v Kácově, což je o nějakých 30 km dál a to bysme za ty čtyři dny nedali. Ale i tak moc díky za super popis. ;-) T.
Autor Roman
Návštěvník
#4 | Zasláno: 23 Čvn 2013 10:13
Tak potom buď půjčit si ty lodě jen na 3 dny - Sázava - Pikovice - tj. nějakých 52 km - takže upádlovat 15-17 km za den, což není nic náročného. Nebo si ty kratší úseky dát ty první dny, protože pod Týncem se opravdu kempovat nedá - až v Pikovicích a to je cca 16 km. Ony ty říční kilometry jsou dost zavádějící, protože pod tím Týncem se už moc nenapádlujete, jako před ním ze Sázavy, kde je to samej olej. Podívej se kdyžtak do kilometráže - ze Sázavy do Týnce je kempů dost, já Ti radil jen ty, s kterými mám zkušenost.

Informace a zážitky z řeky Pádlo.cz fórum / Informace a zážitky z řeky / Sázava na 3 dny Top

Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.