Kempy, tábořiště a hospody Pádlo.cz fórum / Kempy, tábořiště a hospody /

Kemp u Barona v Královském Poříčí

 Stránka Stránka 1 of 2:  1  2  »» 
Autor pendy
Člen
#1 | Zasláno: 10 Čvc 2010 22:35
Právě jsem se vrátil z červencové Ohře a s výjimkou zážitku, který popisuji v jiném příspěvku, musím sdělit všem, kteří by chtěli využít tábořiště "U Barona" v Královském Poříčí jako vodácké, že je zde nařízen noční klid po 22. hodině jako někde ve škole v přírodě!!!
To, že se zavře stánek s občerstvením, se používá často jako doporučení jít se uklidit. Ale když naše parta i po zavíračce stánku zůstala sedět potmě v přístřešku u zavřeného stánku a normálně se spolu bavila (a to jsme původně ještě chtěli hrát na kytary!), tak na nás asi po čtvrthodině přiběhl spolu(?)majitel p. Barták, a vyháněl nás z přístřešku s tím, že se spolu bavíme moc nahlas a ať si jdeme lehnout. Argumentoval ještě tím, že hned vedle nás stanuje nějaká maminka dítěte, které trpí "epileptickými" záchvaty. Jak jsem však pochopil, tak nemá úplně urovnané vztahy s místním úřadem, resp. sousedy kempu. To je ovšem asi jeho problém. Jak se sám vyjádřil, tak by zde rád vybudoval kemp pro rodiče s malými dětmi. Přeji mu tedy hodně štěstí, ale já osobně jsem zde byl naposled!
Autor Wolfino
Člen
#2 | Zasláno: 11 Čvc 2010 00:15
My se vzdy chodime nejdriv zeptat "jak to tady funguje". A byli jsme rovnou upozorneni na "vecerku". Kazdopadne jsme chlastali s kamaradem do 3 do rana a nebyl problem. Dokazeme si hold povidat a popijet tak, ze nejsme poradne slyset :) tento komentar at si vylozi kazdy po svem. Ja jezdim na vodu za klidem........
Autor baruzbaru
Člen
#3 | Zasláno: 25 Srp 2010 13:20
ahoj, my v tomhle kempu byli druhý týden v srpnu a hned na uvítanou, když jsme vytáhli lodě tak jsme dostali přednášku, že po desáté hodině je večerka a museli jsme skoro odpřísáhnout, že opravdu nebudeme dělat bordel a že to říká každej.No vtipné :)
Autor jonasdrab
Člen
#4 | Zasláno: 1 Zář 2010 19:16
Ahoj,
Rovněž bych chtěl zmínit zážitky z tohoto tábořiště a hlavně z následujícího tábořiště Loket, které má žel Bohu stejného majitele.
Připluli jsme do Královského Poříčí dne 30.8.2010, vybavenost campu ponechám stranou, dotknu se pouze otázky palivového dřeva. Otop se zde shání velmi svízelně a tak pod vidinou studené večeře jsme nakonec uřízli 3 zcela suché haluze z mrtvé olše na břehu, přímo na tábořišti. Majitel přijel až poté, začal seznamovací formulí o večerce ve 22,00 a byl se zaťatým chrupem, jakž takž snesitelný. O dřevě a větvích se nezmínil, přestože jsme již seděli u čmoudícího ohně. Večer jsme strávili klidně bez pobuřování, ráno jsme uklidili, zbylé dřevo srovnali, rozžehnali se s obsluhou koisku( velmi srdečně) a odpluli směr Loket. Po úspěšném zdolání všech jezů a úskalí jsme se vylodili v Lokti. Na úvod jsme byli přivítáni / dle reakcí ostatních uživatelů / zřejmě obvyklou formulí o " registrovaném ubytování". Byli jsme milostivě vykázáni do kouta, kde jsme směli spočinout a jen tak snesitelně usměrňováni stran umístění lodí, stanů e.t.c. Následně se v našem již téměř postaveném táboře objevil "náš sympatický majitel z předešlého dne", otázal se zda jsme v Královském Poříčí spali a zda jsme uřízli inkriminované větve a poté co jsem tuto skutečnost přiznal odvětil: "Tak se sbalte a jeďte do pr..." Následovala poněkud prudší výměna názorů,/ pouze slovně, brachiální násilí se nekonalo/ a poté jsme zcela zhnuseni sbalili stavy, vecpali bágly do lodí a odjeli dále. Podotýkám, že jsme měli ve skupině i dvě malé děti 6 a 10 let a vědomí že nás vyhazují z tábořiště, za kterým následuje úsek řeky v délce téměř 10 km, který je sice krásný, ale bez možnosti táboření, nás příliš nepotěšilo. Vše dobře dopadlo, počasí bylo příznivé, stejně jako vodní stav a místo k přespání jsme našli včas a v pohodě. Nicméně pachuť vyvstávající při vylovení jména Loket bude zřejmě ještě dlouho přetvrávat.
Pravda je, že kdo pamatuje Loketské tábořiště z ještě prehistorických dob, kdy zde byla louka s krásnou trávou a jediným vybavením byly dřevěné záchodky, zamáčkne nostalgicky slzu. Dnes je sice tento "klenot oheřských tábořišť" vybaven vším možným, ale pro samé cesty, parkoviště, předimenzovanou hospodu a zapáchající sociální zázemí není pomalu kam postavit stan a trávník, kdysi tak pěkný, připomíná téměř udupaný "apelplatz".
Tak tedy do Královského Poříčí a do Lokte na tábořiště již jistě dlouho nezavítám / pokud vůbec někdy/.
S omluvou za příliš epické pojetí komentáře Jonáš and comp.
Autor pan.tau
Návštěvník
#5 | Zasláno: 5 Zář 2010 22:59
jonasdrab
Příště zkuste začínat z Lokte-Hubertus-Radošov-Vojkovice atd
Autor kritek
Návštěvník
#6 | Zasláno: 23 Led 2011 22:28
pendy
Jenom bych rád reagoval na děti. Snažím se aby byli vodáci a nějaký noční klid nechápu . Většinou nam děti usnuly . Ale nikdy jsme neomezovali ostatní. Jde opravdu jenom o domluvu a hraní na hudební nástroje prospívá k rozvíjení citu k umění. Každé dítě potřebuje kulisu k usínání.
Autor izimek
Člen
#7 | Zasláno: 7 Úno 2011 10:28
Pozor,večerka a to striktní v 22.00. !!!
V podstatě neustálé neurvalé napomínání majitele.Do češtiny přeloženo asi takhle: Kurva to si ze mě děláte prdel,říkal sem že máte dopít,zalízt do stanů a spát!!! A to jsem tam zažil ještě noční příjezd jedné kéni( osazenstvo v důchodovém věku ) a hlášku nemám pro Vás místo,další kemp v Lokti (stejný majitel,stejně obsazený kemp) a ani slovo o tom,že kousek odtud je nouzové tábořiště Dronte.
Pane Bartáku,styďte se!!! Má rada zní: tento kemp ani v nouzi nejvyšší!
Autor Wolfino
Člen
#8 | Zasláno: 7 Úno 2011 12:44
Ta večerka je tam proto, že lidé z obce povolili kemp za podmínky nočního klidu. Jestli jste si všimli, tak za valem jsou hned baráky.
Autor izimek
Člen
#9 | Zasláno: 9 Úno 2011 13:12
le
Autor izimek
Člen
#10 | Zasláno: 9 Úno 2011 13:22
Wolfino
asi si pleteš pojmy,je velikej rozdíl mezi nočním klidem a večerkou :-)
Autor Wolfino
Člen
#11 | Zasláno: 9 Úno 2011 13:50
izimek

To máš pravdu. To jako vám nedovolil se pohybovat mimo stany ? tomu nevěřím. Ale pokuď se z majitele vyklubal tokovejhle idiot, tak potěš pánbuh. Já se starým problem neměl a s mladým jsme si naopak príma pokecali o kemp níž. Docela je chápu svym způsobem, a proto i trochu obhajuju. Jak jsem psal, my seděli u ohýnku di rána , potichu se bavili, a fakt vpohodě.
Autor izimek
Člen
#12 | Zasláno: 9 Úno 2011 14:06
Wolfino
Seděli jsme pod stříškou a bavili se,klasika...upozorňuju,že naše nalitost byla zhruba 2píva...a jednalo se o starýho.Jezdíme s partou minimálně 20.let,a už jsem na vodě zažillecos,ale tohle byl docela extrém.A argumentovat tím,že hned vedle hospody leží nemocné dětsko(proč paní neupozornil,ať si dá stan dozadu,že stavět to před bufet je nesmysl) a pak to využívat k tomu že tam od deseti má být ticho?Prostě a jednoduše,voda se dycky jezdila pro srandu a oddych a ne proto,aby mě někdo peskoval jak malýho smrada(věkově sem někde jako majitel)...pro mne to znamená jedno,tento kemp míjím a to i s rizikem,že zaplatim pokutu za divočáka :-)
Autor Želva
Člen
#13 | Zasláno: 9 Úno 2011 15:21
Ahoj chci se zeptat všech, kdysi dávno se u nás vyráběl krásnej červenej indián.
Dá se někde sehnat něco hodně podobného v plastu? Kolega se pídil a zatím nic. Díky za směrovku nebo odkaz. Želva
Autor Čolek
Člen
#14 | Zasláno: 9 Úno 2011 15:29
Želva
Jestli myslíš opravdu Indiánku/klasiku,tak tu v plastu asi těžko.Ještě celootevřenou dvojku třeba Old Town,Mad River nebo Rainbow,jako jsem měl já.Zvednuté špice jako u indiánky ale u nich nenajdeš.Taková trochu do toho podobná je plastová MAKU VIKI,ale je v ní docela málo místa.http://maku.kanoe.cz/
Autor Wolfino
Člen
#15 | Zasláno: 9 Úno 2011 15:40
izimek

Hmm, tak to je fakt vocas. Mohlo se to vyřešit rozumě. Přesně jak říkáš. No nevím co na tohle říct. A s tou pokutou za divočinu, co jsem tak nějak zaslechl , to údajně na Ohři nějak moc neřešej. Ale nevím, jak moc se na to dá spoléhat.

Pánove, co ten offtop ?
 Stránka Stránka 1 of 2:  1  2  »» 
Kempy, tábořiště a hospody Pádlo.cz fórum / Kempy, tábořiště a hospody / Kemp u Barona v Královském Poříčí Top

Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.