Nahrávám, čekejte prosím.

Sjízdnost řek

Berounka 109 cm
Sázava 42 cm
Jizera 87 cm
Vltava 97 cm
>> Další sjízdnost
Dnes je: sobota, 27. 11. 2021
předpověď počasí předpověď počasí předpověď počasí
Více na meteopress.cz.

Přeložte si web

lodě na celý život

Z diskuse

Půjčka v hotovosti na Vánoce!
Půjčka v hotovosti na Vánoce! ...
Berounka v červenci 2012
NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS AT ONLINE realdocumentservices.com,
BUY REAL REGISTERED DOCUMENTS ...
Jméno:
Heslo:
<< >>
Listopad 2021
Po Út St Ct So Ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Nejbližší akce

14.12.20 Nabídka půjčky ...
01.01.21 sos finance...
17.04.21 Rychlá půjčka d...
27.04.21 Rychlá půjčka d...
>> Další akce

Nejnovější inzeráty


Půjčka v hotovosti na Vánoce!

Půjčka v hotovosti na Vánoce! Chcete udělat radost sobě a svým blízkým s nadcházejícími...

Nabídka půjčky

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINANCE" Ahoj!!! Potřebujete půjčku? Pokud ano, doporučuji vám...

nabízíme finanční služby

Potřebuješ půjčku? nabízíme půjčku s nízkou úrokovou sazbou 2% ve výši 20 000 až 400...

František Volek

Ahoj.prodám laminátovou vydru s pádlem,s 2 konadrama,plátno na opravy cca 2m.lod má cca 7cm...


Nejnovější komentáře

NABÍDKA PŮJČKY OD NOVELTY FINA... Dobrý den, jmenuji se Michalko... Nyní máte na svém účtu bezpečn... AhojPotřebujete finanční pomoc... Nabízím půjčky až do výše 50 0...
 

Vodácké desatero

Události |  Míla Pražák |  29. 5. 2012 | 

Stále se opakující debaty o tom, jak by se měl vodák na vodě chovat vedly Český svaz kanoistů k tomu, že vypracoval Desatero vůdce malého plavidla. Nezaměňovat prosím s jiným vůdcem, který tady řádil v minulém století. Je tomu opravdu tak milý vodáku. Když vyrážíš na vodu, stáváš se, ať chceš nebo ne, vůdcem malého plavidla, byť ti třeba loď, kterou řídíš nepřijde zase až tak malá. Dřívější vodácká generace, která vyrůstala v oddílech, měla zásady desatera vštěpována svými staršími kamarády, kteří je nemilosrdně spíchli pádlem do vody, pokud by se chovali na řece jak dobytci. Ale také je pravda, že se na řekách nevyskytovalo tolik vodáků. Nu, posuďte sami, co desatero obsahuje a můžete napsat, co byste tam případně dodali vy.

 

Standard vodáka – vůdce malého plavidla:

  • před vyplutím na vodu si zjisti co nejvíc informací o řece v kilometráži, na vodáckých webech zejména o nebezpečných místech, neboj se zeptat. Výprava by měla mít minimálně tři lodě, Nejezdi sám.
  • zvaž splutí za zvýšeného stavu vody v řece, neboť obtížnost může být ve skutečnosti až o dva stupně vyšší.
  • na vodě nesmíš jezdit pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek.
  • před sjetím jezů anebo nebezpečných míst si napřed tato místa prohlédni. V případě jakékoliv pochybnosti NEJEZDI.
  • doporučené vybavení na vodu:

házečka s karabinou, lékárna, náhradní pádlo, mobil v obalu, plovací vesta a helma. Při jízdě používej vhodné oblečení a vhodné pevné uzavřené boty.

  • u dětí do 15 let doporučujeme plovací vestu vždy a helmu na jezech a od WW2 výše, u dospělých plovací vestu a helmu od WW2 výše.
  • na vodě si urči ve skupině první a poslední loď. První nikdo ze skupiny nepředjíždí, za poslední nesmí nikdo zůstat. Nevidíš li loď za sebou, zastav a zjisti, co se stalo. Nevidíš li loď před sebou, zrychli.
  • v případě vzniku krizové situace (tonutí ve válci atd.) ihned volej záchranáře. Je lepší, pokud přijedou zbytečně, nežli pozdě. Čísla jsou: 150, 155, 112
  • pokud se rozhodneš zachraňovat, tak se napřed zamysli, a zachraňuj s chladnou hlavou. Skok pro zachraňovaného je krajní řešení, riskuješ svůj život!

Při záchraně použij dostupné prostředky – házečku, házecí podkovu, navázanou plovací vestu, tyč, větev, nebo kanystr na provaze atd.

  • obecnou odpovědnost vůdce malého plavidla řeší vodní zákon 254/2001, Řád plavební bezpečnosti 114/1995 a vyhlášky 224/1995, 295/2005 a 333/2008.

 

Komentáře

1: japapatramtara

Zasláno: 13:58 31. 5. 2012
Zajímavé, že se u dětí trvá víc na vestě, než helmě. Já bych to dal přesně naopak. Na voleji je podle mého názoru vesta zbytečná, protože tam asi nehrozí reálné riziko utonutí a tak se v ní člověk akorát potí a její využití se omezí na úschovnu placatice. Naproti tomu třísknout o šutr se dá úplně kdekoliv. Proto bych u dětí raději právě trval na helmě. Mám to z vlastní zkušenosti - jsa kajakář začátečník sjíždím řeky převážně hlavou po dně ;-)

2: Monte

Zasláno: 14:35 6. 6. 2012
Zase je tam ta blbost s helmou např. na Vltavě,pokud se tam budou cpát tyhle věci , tak to málokdo bude brát vážně...Helma na kajaku nebo v zavřené lodi=samozřejmost, v souladu se stupnicí obtížnosti - ale na ZW-WWI ?!:-).To samé výprava - 3 lodě ( to by chtělo upřesnit např.min.3 kajaky, 2 kanoe ,t.j.4lidi, rafty min 2 atd.atd.

3: JardaM

Zasláno: 22:08 29. 6. 2012
ad 1.: Když se flákne do hlavy a bude mít vestu tak vyplave a ty jej vytáhneš. Když se na ZW nakupí lodě před padlým stromem a ta nejvýš po proudu se zvrhne a dítě ti to vtáhne pod lodě a v kalný vodě bez vesty nebudeš pár minut vědět kde je, tak máš probém.
ad 2.: Když padneš na kanoi do válce a v druhé lodi bude kamoš se slečnou a budou chtít postavit záchranu, tak bude plavat kamoš na laně a bude ho jistit jedna slečna? Podle mě trochu málo na dobrou záchranu.

4: MArtin

Zasláno: 04:19 13. 3. 2014
Helma na Vltave smysl ma,
jsou tam melciny, kde jsou sutry hodne blizko.

Přidat komentář

Přezdívka:
E-mail:
Prosím opište text:
Komentář: